Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Gorzkiewicz: Przygotowania do sezonu są jak choroba

Maciej Gorzkiewicz: Przygotowania do sezonu są jak choroba

 – Słyszałem gdzieś ostatnio, że przygotowania do sezonu są jak choroba, trzeba ją przebyć, trochę pocierpieć, żeby w rezultacie stać się mocniejszym – powiedział Maciej Gorzkiewicz, doświadczony rozgrywający Cuprum Lubin.

Poszczególne drużyny PlusLigi powoli wracają do treningów po wakacyjnej przerwie. Cuprum Lubin przygotowania do sezonu rozpocznie na początku września. Siatkarze mieli wyjątkowo długą przerwę w tym roku, więc już nie mogą doczekać się wspólnej pracy.– Powrót do treningów czysto siatkarskich bardzo cieszy, w końcu każdy z nas nie znalazł się tu gdzie jest przez przypadek. Ten powrót byłby jednak milszy, gdyby nie cała reszta dodatkowych bolesnych procesów temu towarzyszących. Ale podobno im bardziej boli w przygotowaniach, tym mniej w trakcie sezonu. Na pewno ważne też było jak każdy spędził, długą w tym roku, przerwę w rozgrywkach, po prostu z wiekiem ciało wybacza coraz miej zaniedbań – powiedział Maciej Gorzkiewicz, który nie ukrywa, że ciężkie treningi w okresie przygotowawczym nie są ulubionym okresem dla zawodników. – Słyszałem gdzieś ostatnio, że przygotowania do sezonu są jak choroba, trzeba ją przebyć, trochę pocierpieć, żeby w rezultacie stać się mocniejszym – dodał doświadczony rozgrywający miedziowych.

Według niego kluczowe w trakcie przygotowań będą dwa elementy, a mianowicie – odpowiednia atmosfera w drużynie oraz ciężka i rzetelna praca, bo bez nich nie da się osiągnąć sukcesu. – Nie ma tu żadnych pięknych frazesów, ani złotych formuł. Liczy się rzetelna, mądra praca, fizyczna jak i integracja grupy. Wszystko to, żeby dać sobie szanse w nieodległej przyszłości na ewentualne dobre występy – podkreślił zawodnik lubińskiej ekipy, która przygotowania do sezonu zacznie niemal w pełnym składzie. Może być to dla niej pewien plus, przynajmniej na początku sezonu, bowiem większość drużyn w komplecie spotka się dopiero tuż przed startem PlusLigi. – Na pewno umożliwi to optymalne warunki przygotowań, będzie nam dane od samego początku wypracowywać pewne schematy, poznać siebie na boisku i poza nim, ale czy jest to jednoznaczne z lepszym startem? Nie musi być – zakończył Maciej Gorzkiewicz.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved