Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Etgens: Posiadamy większe możliwości

Maciej Etgens: Posiadamy większe możliwości

fot. MKS Będzin

Wzloty i upadki – tak można określić postawę będzińskiego MKS-u w sześciu dotychczasowych spotkaniach ligowych. Pięciopunktowy stan konta (dwa zwycięstwa i cztery porażki) przełożył się na trzynastą pozycję w tabeli, pozostawiając ogromny niedosyt… – Myślę, że w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła posiadamy większe możliwości – przyznał Maciej Etgens, statystyk zespołu z Będzina.

Brak stabilizacji jest największym problemem MKS-u. Gra faluje i to niestety w różnych elementach. Zmorą zespołu stały się przestoje… Maciej Etgens: – W tym momencie trudno jednoznacznie określić, który element jest naszą mocną, a który słabą stroną. Podczas jednego meczu potrafimy zagrać znakomicie zarówno w polu zagrywki, jak i przyjęciu, które pozwala nam „ustawić” sobie grę, a kilka dni później te dwa elementy stają się naszymi najsłabszymi. Myślę, że w każdym elemencie posiadamy większe możliwości, dlatego musimy cały czas ciężko pracować, by wyciągać wnioski z ostatnich spotkań i poprawiać poszczególne detale. Koniecznie musimy wyeliminować przestoje, przydarzające się nam zbyt często, w wyniku których tracimy z łatwością ciężko wypracowaną przewagę.

Przed startem rozgrywek docierały do nas opinie mówiące, iż Marcin Waliński sezon życia ma już za sobą. Tymczasem on ponownie udowadnia, że jest wiodącą postacią MKS-u. Solidny, równy i skuteczny (15,5 pkt na mecz), czyli taki, jaki powinien być lider zespołu. 

– Marcin bardzo dobrze wywiązuje się z roli lidera zespołu (w poprzednim sezonie zdobył pięć statuetek MVP, w tym sięgnął już po dwie), w trudnych momentach zachowuje „chłodną” głowę. Cieszy się dużym zaufaniem rozgrywających, kierujących do niego sporo piłek, nawet w newralgicznych sytuacjach. Jego szybkość w ataku jest bardzo ważną częścią naszej kombinacyjnej gry.

Po dwóch porażkach na początku sezonu MKS przełamał się w Bydgoszczy, czy teraz po kolejnych dwóch przegranych przełamie się ponownie w Sosnowcu, gdy na horyzoncie pojawi się, bazujący na doświadczeniu, Espadon Szczecin?

– Espadon to zespół złożony w głównej mierze z ogranych zawodników. Podstawowymi przyjmującymi są Marcin Wika (34 lata) oraz Michał Ruciak (34). Na pozycji libero wspiera ich najbardziej doświadczony zawodnik w całej drużynie, Dawid Murek (40). Sporym wzmocnieniem drużyny jest fiński rozgrywający Eemi Tervaportti (28), lubiący szybką i kombinacyjną grę. Naszym pierwszym celem w sobotnim meczu będzie odrzucenie Espadonu od siatki poprzez trudną zagrywkę, ograniczenie szybkości jego gry na siatce oraz współpracę Fina ze środkowymi: Bartoszem Gawryszewskim (32) i nowym nabytkiem Justinem Duffem z Kanady (29). Podstawowym atakującym Espadonu jest Bartłomiej Kluth (25), który już nie raz i nie dwa pokazał, iż zdobycie co najmniej 25 punktów w meczu nie stanowi dla niego żadnego problemu. 

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved