Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Maciej Czyrek: W kluczowych momentach zabrakło chłodnej głowy

Maciej Czyrek: W kluczowych momentach zabrakło chłodnej głowy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Podczas turnieju finałowego MP juniorów w Dębicy wybrano drużynę marzeń. Wyróżnieni zawodnicy zostali objęci programem Red Bull „Siatkarskie Skrzydła”. Jednym z laureatów jest Maciej Czyrek, libero AKS V LO Rzeszów.

Podczas mistrzostw Polski juniorów zajęliście 7. miejsce. Czuliście duży żal, że nie udało się awansować do półfinału turnieju?Maciej Czyrek: Każdy z nas włożył ogromną ilość pracy, aby pokazać się na mistrzostwach z jak najlepszej strony. Awans do najlepszej czwórki był naszym celem, ale niestety nie udało się nam go zrealizować. Na pewno czuliśmy ogromny żal, ponieważ z każdą drużyną mieliśmy swoje szanse, lecz nie potrafiliśmy ich wykorzystać. W kluczowych momentach zabrakło nam chłodnej głowy i pokazania przysłowiowego pazura.

Podczas mistrzostw rozegraliście wiele równych i naprawdę dobrych spotkań. Czego zabrakło oprócz chłodnej głowy, żeby pokusić się o walkę o medale?

– Na pewno byliśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie i taktycznie. Jedyny czynnik, który przychodzi mi do głowy, to mentalność, a świadczyć może o tym chociażby mecz z Treflem Gdańsk, w którym wygrywaliśmy 2:0 i zespół z Gdańska doprowadził do tie-breaka. Początek piątej partii w zasadzie układał się po naszej myśli, ale niestety nie poradziliśmy sobie z końcówką i przegraliśmy ten mecz.

Jak to się stało, że zacząłeś grać w siatkówkę?

– Mama poszła na wywiadówkę i zamiast pochwały za „dobre oceny” przyniosła mi ulotkę informującą, o tym że w mojej szkole odbywają się treningi siatkówki. Bez zastanowienia poszedłem na pierwszy trening i tak właśnie to się zaczęło.

Jaki jest twój największy sukces sportowy?

– Moim największym sukcesem sportowym była możliwość trenowania z zespołem plusligowym, Asseco Resovia Rzeszów, dzięki której nabrałem ogromnego doświadczenia i większej pewność siebie na boisku. A drugim sukcesem było zdobycie nagrody dla najlepszego libero mistrzostw Polski juniorów.

Co jest twoim największym marzeniem sportowym?

– Moim największym marzeniem sportowym jest możliwość grania w reprezentacji Polski lecz zdaję sobie sprawę, że to jest bardzo długa i trudna droga.

Wspomniałeś, że miałeś okazję trenować i grać w drużynie Asseco Resovii Rzeszów. Jakie to uczucie?

– Pierwszy trening był pod wpływem ogromnych emocji i stresu, ale każdy kolejny dawał mi wiele satysfakcji, ponieważ mogłem uczyć się od najlepszych. Cała drużyna oraz trenerzy przyjęli mnie w bardzo pozytywny sposób, dzięki temu czułem się przy nich swobodnie i z niecierpliwością czekałem na każdy kolejny trening.

Występujesz na pozycji libero, nad czym zawodnik grający właśnie na tej pozycji musi pracować najwięcej podczas treningów?

– Moim zdaniem zawodnik libero głównie powinien pracować nad ogólną techniką siatkarską, a w szczególności nad szybkością, odpowiednim poruszaniem się na boisku, umiejętnością czytania gry oraz techniką przyjęcia zagrywki.

Kto jest twoim siatkarskim idolem?

– Moim siatkarskim idolem jest Jenia Grebennikov. Ten siatkarz imponuje mi odkąd zacząłem trenować, ponieważ bardzo podoba mi się jego styl gry.

Jak masz wolną chwilę, to co najczęściej robisz?

– Najczęściej wolny czas spędzam ze znajomymi, dziewczyną albo odpoczywam w domu. Czasami lubię pograć z kolegami w gry komputerowe, ale tak naprawdę to tego wolnego czasu mam bardzo mało.

W jakim klubie chciałbyś występować w przyszłości?

– W przyszłości chciałbym zagrać we włoskim klubie z Trentino, ponieważ jest to klub z wieloletnimi tradycjami, w którym trenują najlepsi zawodnicy z całego świata.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved