Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Czyrek: Każde spotkanie to doskonały trening

Maciej Czyrek: Każde spotkanie to doskonały trening

fot. Klaudia Piwowarczyk

Maciej Czyrek, który został wybrany najlepszym libero mistrzostw Polski juniorów w Dębicy 2019, w tym sezonie zadebiutował w rozgrywkach KRISPOL I ligi mężczyzn. – Moim celem na ten sezon jest pokazanie się z jak najlepszej strony na pierwszoligowych parkietach oraz ogromna chęć walki z drużyną, o jak najwyższą lokatę w lidze. Chciałbym oczywiście wystąpić w jak największej liczbie meczów, bo każde spotkanie to doskonały trening, który bardzo pozytywnie wpływa na rozwój zawodnika -mówi siatkarz AGH Kraków.

 W ostatniej kolejce przegraliście z KFC Gwardią Wrocław 1:3. Czego zabrakło, aby pokusić się o urwanie punktów rywalowi?Maciej Czyrek: Mecz we Wrocławiu na pewno nie przebiegł po naszej myśli. Popełnialiśmy dużo błędów własnych, co przeciwnik doskonale wykorzystał. Nie potrafiliśmy wskoczyć na nasz odpowiedni poziom gry. Być może zabrakło nam trochę cierpliwości i dokładności w prostych elementach.

Po 3. kolejkach KRISPOL I ligi macie na swoim koncie cztery punkty i zajmujecie 7. miejsce w tabeli. Chyba najbardziej żałujecie porażki z BBTS Bielsko-Biała?

– Tak, oczywiście. To był bardzo trudny mecz i nie występowaliśmy w roli faworyta. Wydaje mi się, że przegraliśmy pierwsze dwa sety, ponieważ zbyt szybko uznaliśmy wyższość przeciwnika. W następnych setach udało się nam przełamać drużynę z Bielska-Białej i doprowadziliśmy do tie-breaka. Niestety w tej ostatniej partii przeważyło doświadczenie przeciwnika.

Już w sobotę ponownie zagracie we własnej hali. Waszym przeciwnikiem będzie MCKiS Jaworzno. Ten zespół nie przegrał jeszcze żadnego meczu w tym sezonie.

– Zgadza się, drużyna z Jaworzna nie przegrała jeszcze żadnego meczu. To sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani i zmobilizowani, aby przerwać im tę passę zwycięstw.

Zmieniając nieco temat, co sprawiło, że zdecydował się pan związać swoją przyszłość w tym sezonie z AZS AGH Kraków?

– Słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii o tym klubie, dlatego jak pojawiła się szansa pracy z trenerem Andrzejem Kubackim, to długo się nie zastanawiałem. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że to był bardzo dobry wybór. AZS AGH Kraków to klub, który stawia na młodych zawodników i daje dużą szansę rozwoju. Innym, bardzo ważnych czynnikiem była możliwość studiowania na prestiżowej uczelni – AGH Kraków.

Dla pana to pierwszy sezon gry na zapleczu PlusLigi. Jak odnajduje się pan na pierwszoligowych parkietach i Krakowie?”

– Rozgrywki na zapleczu PlusLigi to zupełnie inny poziom gry, niż w rozgrywkach juniorskich, czy drugoligowych. Dzięki bardzo dobrej atmosferze w drużynie, w której zawodnicy potrafią ze sobą współpracować mogę realizować swoje cele sportowe. Kraków to bardzo ładne miasto, do którego wszyscy bardzo chętnie wracamy. Studiuje tutaj wielu moich znajomych, i na pewno nie mogę powiedzieć, że się tutaj nudzę.

O miejsce w składzie rywalizuje pan z Przemysławem Stąsikiem. Jak układa się wasza współpraca?

– Mimo to, że rywalizujemy o miejsce w składzie, moja współpraca z Przemkiem układa się bardzo dobrze. Nadajemy na tych samych falach, możemy na siebie liczyć. Między nami jest zdrowa sportowa rywalizacja.

Jaki cel postawił sobie pan na ten sezon KRISPOL I ligi mężczyzn?

– Moim celem na ten sezon jest pokazanie się z jak najlepszej strony na pierwszoligowych parkietach oraz ogromna chęć walki z drużyną, o jak najwyższą lokatę w lidze. Chciałbym oczywiście wystąpić w jak największej liczbie meczów, bo każde spotkanie to doskonały trening, który bardzo pozytywnie wpływa na rozwój zawodnika.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved