Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Maciej Bartodziejski: Sparingi nic nie znaczą

Maciej Bartodziejski: Sparingi nic nie znaczą

fot. lksfans.pl

– Jeśli poradzimy sobie pod względem mentalnym, nie powinno być źle – mówi Maciej Bartodziejski, trener ŁKS-u Commercecon, beniaminka Orlen Ligi, który już w niedzielę, w Toruniu, zadebiutuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Rozgrywki kobiecej ekstraklasy zaczynają się w weekend. Łódź po raz pierwszy od bardzo dawna ma w najwyższej lidze dwie drużyny: do Budowlanych dołączył ŁKS Commercecon. Z jakimi nadziejami beniaminek rozpoczyna sezon? – Chcemy zająć jak najwyższe miejsce – odpowiada szkoleniowiec. – Trudno powiedzieć, na co nas stać. Sparingi nic nie znaczą, bo wystarczy, że pechowo wypadnie nam jedna z podstawowych zawodniczek i będzie źle. Jeśli wszystkie będą zdrowe, jesteśmy w stanie sprawić niespodzianki.Po awansie ŁKS wzmocnił się czeską rozgrywającą Lucie Muhlsteinovą, atakującą Izabelą Kowalińską, byłą reprezentantką Polski, oraz obecną kadrowiczką Agatą Durajczyk. Ta ostatnia już po podpisaniu umowy dostała jednak ofertę z ligi włoskiej, a klub zgodził się na rozwiązanie kontraktu. – Jestem zadowolony z transferów, choć Agata trochę nas zawiodła. Nie szukałem nowej libero, ale zawodniczek na rozegranie, atak i przyjęcie. Gdy Durajczyk odeszła, nie było już na rynku wartościowych przyjmujących – opowiada Bartodziejski. Przyznaje, że ŁKS Commercecon szuka skrzydłowej, ale ciężko znaleźć taką, która byłaby wzmocnieniem. – Te siatkarki, które się nadawały, mają już kluby. W ogóle późno zaczęliśmy poszukiwania, bo nie było wiadomo, czy zostaniemy przyjęci do Orlen Ligi. Już wtedy rynek był przebrany – dodaje.

Bartodziejski liczy na młode zawodniczki, które mają szansę pokazania się w ekstraklasie. Uważa, że solidną przyjmującą może być Agata Oleksy, a kibicom powinna przypomnieć się Katarzyna Bryda, mająca za sobą grę w Lidze Mistrzyń z Budowlanymi Łódź.

*Więcej przeczytasz na www.lodz.sport.pl

źródło: lodz.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved