Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Maciej Bartodziejski i Jegor Pimahin poprowadzą zespół KSZO

Maciej Bartodziejski i Jegor Pimahin poprowadzą zespół KSZO

fot. Bogusław Krośkiewicz

Maciej Bartodziejski i Jegor Pimahin poprowadzą KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w nowym sezonie. W KSZO powiało optymizmem. Klub ma w planach również organizację międzynarodowego turnieju. Wstępny termin zarezerwowano w połowie września.

Maciej Bartodziejski jest asystentem Jacka Nawrockiego w reprezentacji naszego kraju. Wcześniej pracował m.in. w ŁKS-ie Commercecon Łódź i Legionovii, w ostatnim sezonie awansował z siatkarzami MOSiR-u Sieradz do II ligi mężczyzn. Jegor Pimahin ma w swoim dorobku trenerskim 7. miejsce z juniorkami Białorusi na świecie (2003) oraz 4. w Europie przed dwoma laty. Wcześniej pracował m.in. w Kazachstanie.Mirosław Buszkiewicz, nowy prezes KSZO, podchodzi do działalności klubu jak do biznesu. Kilka dni po tym, jak został prezesem, zakontraktował trenerów. – Rozmowy trwały zaledwie dwa dni – zdradza prezes. – Maciej to trener, który pracował już w Orlen Lidze, jest ambitny i dostał od nas szansę. Na pewno ją wykorzysta. Jegor z kolei ma zająć się nie tylko pracą przy pierwszym zespole, ale będzie trenerem i opiekunem utalentowanych siatkarek ze wschodu, które sprowadziliśmy do naszego klubu.

Prezes Buszkiewicz kompletuje już skład i czyni to nadzwyczaj skutecznie. Pierwszą, która podpisała kontrakt, jest Olga Pauliukouskaja, pierwsza libero białoruskiej kadry. W KSZO gra już od dwóch sezonów. W drużynie pozostaje ponadto Justyna Wojtowicz, bliska porozumienia jest także Marta Biedziak. Nową zawodniczką będzie atakująca Agnieszka Wołoszyn, która ostatni sezon spędziła w pierwszoligowym Energetyku Poznań. Sama zawodniczka przyznała, że rozmowy z klubem jeszcze trwają.

Prezes Buszkiewicz jest bliski sfinalizowania w najbliższych dniach kolejnych transferów. – Przeprowadziłem około 20 rozmów. Mam nadzieję, że do dwóch tygodni zostanie skompletowana cała kadra.

W KSZO powiało zatem optymizmem. Klub ma w planach również organizację międzynarodowego turnieju. Wstępny termin zarezerwowano w połowie września.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved