Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Maceio Open: Polki żegnają się z turniejem

Maceio Open: Polki żegnają się z turniejem

Po zwycięstwie w I rundzie turnieju Maceio Open Kinga Kołosińska i Monika Brzostek trafiły na bardzo trudne przeciwniczki. Rozstawione z numerem 3 Laura Ludwig i Kira Walkenhorst okazały się przeszkodą nie do pokonania. Chociaż po gładko przegranej pierwszej partii Polki podniosły się i w podobnym rozmiarze wygrały drugiego seta, decydująca odsłona należała już do Niemek, przez co biało-czerwone pożegnały się z turniejem w Maceio.

Słabo pojedynek z niemieckim duetem rozpoczęły Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Niemki z akcji na akcję budowały coraz większą przewagę (13:5). Polki były bezradne wobec spokojnie grających przeciwniczek, przez co różnica punktowa wzrosła do dziecięciu punktów (17:7). Chociaż do końca Kołosińska/Brzostek starały się walczyć z dobrze dysponowanymi Ludwig/Walkenhorst, nie były w stanie odrobić tak znacznej przewagi. Rozstawione z numerem 3 Niemki wygrały ostatecznie pierwszą partię do 14.

Pomimo wyraźnej porażki w premierowej odsłonie Kołosińska/Brzostek ambitnie rozpoczęły kolejnego seta (3:2). Z akcji na akcję Polki zaczęły budować coraz wyraźniejszą przewagę (7:3). W dalszej części drugiej odsłony pojedynku Niemki zaczęły stopniowo odrabiać straty (9:11). Kolejna faza seta została zdominowana przez biało-czerwone, które skutecznie zatrzymały wyżej notowane przeciwniczki, w pełni rewanżując się za poprzednią partię i pozwalając Ludwig i Walkenhorst zdobyć tylko 14 punktów.

Decydująca odsłona od początku należała do Laury Ludwig i Kiry Walkenhorst, które szybko wyszły na wyraźne prowadzenie (5:1). Kołosińska/Brzostek nie poddały się jednak i po nieudanym początku zaczęły stopniowo odrabiać straty (9:7). Okazało się jednak, że wcześniej zbudowana przewaga była zbyt duża, by Polki zdołały odwrócić losy meczu. Ostatecznie Niemki wygrały do 10 i to one zameldowały się w ćwierćfinale.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek kończą rywalizację w Maceio Open na dziewiątym miejscu. Inna polska para – Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg nie dały rady awansować do turnieju głównego. W grze pozostają natomiast panowie. W sobotę zarówno Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem, jak i Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zagrają w ćwierćfinałach.

Ludwig/Walkenhorst GER [3] – Kołosińska/Brzostek POL [8] 2:1
(21:14, 14:21, 15:10)