Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Maceio Open: Polacy poza strefą medalową

Maceio Open: Polacy poza strefą medalową

Pomimo dobrego otwarcia pojedynku ćwierćfinałowego Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie zdołali awansować do strefy medalowej. Po trzysetowym pojedynku z brazylijską parą  Álvaro Filho/Vitor Felipe Polacy musieli uznać wyższość rywali, przez co turniej Maceio Open biało-czerwoni zakończyli na piątym miejscu. Na nim uplasowali się też Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy również przegrali swój ćwierćfinałowy pojedynek z Brazylijczykami.

Cały pierwszy set pojedynku z Brazylijczykami Álvaro Filho/Vitor Felipe był zaciętym bojem i obie pary grały punkt za punkt. Co jakiś czas też prowadzenie przechodziło ze strony na stronę,  ale nikt nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Decydująca była końcówka, w której lepiej, a co najważniejsze skuteczniej zaprezentowali się biało-czerwoni, którzy zapisali tę odsłonę na swoim koncie.

Podrażnieni tą porażką gospodarze przystąpili do ataku w kolejnej odsłonie i dość szybko wypracowali sobie znaczną przewagę, którą następnie utrzymywali (12:8). Grający pod dużą presją Fijałek i Prudel zaczęli oddawać rywalom inicjatywę coraz mocniej. Ta odsłona należała w całości do reprezentantów Brazylii, którzy wygrali w niej do 16.

W tie-breaku od początku delikatnie grze na boisku przewodzili gracze z Brazylii, gdy wydawało się, że biało-czerwoni dogonią swoich rywali i wyrównali nawet wynik na 7:7, przydarzyła się im seria straconych punktów (7:11). Przeciwnicy nie wypuścili tej szansy z rąk i pewnie awansowali do półfinału.

Álvaro Filho/Vitor Felipe BRA [11] – Fijałek/Prudel POL [8] 2:1
(18:21, 21:16, 15:10)

Drugi polsko-brazylijski pojedynek okazał się ciężką przeprawą dla biało-czerwonych. Polacy od początku mieli duże problemy ze świetnie grającymi rywalami, którzy wyraźnie prowadzili. Łosiak i Kantor w połowie seta zdołali złapać swój rytm i jeszcze dogonili rywali i doprowadzili do remisu. W kolejnych akcjach jednak brazylijska dwójka znowu uciekła z wynikiem, a polski team nie był w stanie odrobić tych strat. Od początku kolejnej odsłony na boisku dominowali gospodarze i nie dali oni już dojść do głosu biało-czerwonym. Pewnie wygrany set dał im wygraną 2:0.

Łosiak/Kantor POL [15] – Guto/Saymon BRA [28] 0:2
(18:21, 13:21)