Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Maceio Open: Obie męskie pary w ćwierćfinale

Maceio Open: Obie męskie pary w ćwierćfinale

fot. FIVB

Obie polskie pary zameldowały się w ćwierćfinale Maceio Open. Jako pierwsi po pewnym zwycięstwie nad Chilijczykami Marco i Estebanem Grimaltami w tej fazie rozgrywek znaleźli się Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Mariusz Prudel z Grzegorzem Fijałkiem dopiero po trzysetowym boju dołączyli do grona ćwierćfinalistów. W ćwierćfinale Łosiak i Kantor zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Guto/Saymon – Liamin/Barsuk, natomiast druga polska para czeka na zwycięzcę meczu pomiędzy Brazylijczykami Álvaro Filho/Vitor Felipe i Bruno/Hevaldo. Zarówno ćwierćfinały, jak i półfinały turnieju rozegrane zostaną w sobotę.

Od początku spotkania pomiędzy Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem a Brazylijczykami Andre i Oscarem to biało-czerwoni nadawali ton grze. Polacy szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie, które utrzymywało się dłuższy czas (6:3, 12:9). Chociaż przeciwnicy starali się zmniejszyć straty, to para Fijałek/Prudel cieszyła się z wyraźnego zwycięstwa w premierowej odsłonie do 17. Podrażnieni porażką Brazylijczycy od początku przejęli kontrolę nad drugim setem, szybko wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. Andre/Oscar z akcji na akcję stopniowo powiększali różnicę punktową, której Polacy nie byli w stanie zniwelować. Chociaż polska para starała się zmniejszyć straty, siatkarze z Brazylii nawet przez moment nie stracili koncentracji, dzięki czemu wygrali wyraźnie do 14.Na początku decydującej odsłony trwała walka punkt za punkt, jednak z czasem do Fijałek z Prudlem wyszli na prowadzenie (9:6). Chociaż w drugiej części Andre i Oscar zaczęli odrabiać straty, nie zdołali odwrócić losów pojedynku. Pomimo obronionej piłki meczowej Brazylijczycy musieli uznać wyższość pary z Polski. Tym samym Fijałek i Prudel zameldowali się w ćwierćfinale.

Tylko w pierwszej części premierowej odsłony spotkania Kantor/ŁosiakGrimalt E./Grimalt M. trwała wyrównana walka. Z czasem Polacy wyszli na prowadzenie, którego jednak nie zdołali utrzymać (9:7, 11:11). W kolejnej części seta gra obu par falowała, jednak w końcówce to biało-czerwoni wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej partii (21:18). W drugiej odsłonie pojedynku od początku trwała wyrównana walka. Żadna para nie odpuszczała, do końca trwała gra punkt za punkt. Chociaż Chilijczycy mieli szansę na wyrównanie stanu meczu, Łosiak i Kantor obronili piłkę setową a następnie po grze na przewagi wygrali 23:21, pieczętując tym samym kolejne zwycięstwo, które dało im awans do ćwierćfinału.

Andre/Oscar BRA [30] – Fijałek/Prudel POL [8] 1:2
(17:21, 21:14, 13:15)

Grimalt E./Grimalt M. CHI [13] – Łosiak/Kantor POL [15] 0:2
(18:21, 21:23)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved