Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Maceio Open: Kołosińska i Brzostek ograły Czeszki

Maceio Open: Kołosińska i Brzostek ograły Czeszki

W I rundzie turnieju w Maceio Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokonały rywalki z Czech – Slukovą/Hermannovą. Biało-czerwone dominowały w pierwszym secie, za to w drugim musiały odrabiać straty, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce. W kolejnym meczu Polki zmierzą się z rozstawionym z numerem 3 duetem z Niemiec.

Kolejny dzień zmagań na brazylijskim piasku Kinga Kołosińska oraz Monika Brzostek rozpoczęły od starcia z czeskim duetem – Slukova/Hermannova. Mimo że pierwszy punkt padł łupem rywalek, to stosunkowo szybko inicjatywę na boisku zaczęły przejmować biało-czerwone. Początkowo odskoczyły od przeciwniczek na dwa oczka, a w kolejnych minutach ich prowadzenie stawało się coraz wyraźniejsze. W środkowej fazie premierowej odsłony Czeszki stać było na krótkotrwały zryw, po którym zbliżyły się do naszych reprezentantek na cztery oczka, ale w końcówce bezapelacyjnie dzieliły i rządziły Polki, które triumfowały 21:14.

W drugą partię lepiej weszły Slukova i Hermannova, które już w pierwszej jej fazie wypracowały sobie dwupunktowe prowadzenie. Przez pewien czas udawało im się trzymać rywalki na taki dystans, ale w końcu biało-czerwone odrobiły straty. W środkowej fazie tej części spotkania prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale z biegiem czasu Czeszki ponownie odskoczyły, tym razem na trzy oczka. Wydawało się, że będzie to kluczowy moment, bowiem później wygrywały nawet 19:16, a mimo tego Polkom udało się doprowadzić do remisu. W walce na przewagi również okazały się lepsze, ostatecznie triumfując 23:21.

W drugiej rundzie polską parę czeka trudne zadanie, bowiem zmierzy się ona z rozstawionym z numerem 3 niemieckim duetem – Ludwik/Walkenhorst.

Kołosińska/Brzostek POL [8] – Slukova/Hermannova CZE [21] 2:0
(21:14, 23:21)