Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Maceio Open: Dwie męskie pary w II rundzie

Maceio Open: Dwie męskie pary w II rundzie

Obie polskie pary udanie przebrnęły przez I rundę turnieju Maceio Open. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor dość szybko poradzili sobie z amerykańskim duetem Brunner/Rosenthal, natomiast Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel tylko w drugim secie mieli nieco problemów z ograniem łotewskiej pary – Plavins/Regza.

Obie męskie pary zanotowały na swoim koncie porażki w fazie grupowej, więc po niej musiały rozpocząć zmagania od walki w I rundzie. Pierwsi na piasek wybiegli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, których czekała batalia z łotewskim duetem – Plavins/Regza. Biało-czerwoni już na początku spotkania odskoczyli od przeciwników na trzy oczka. Wprawdzie ci próbowali wrócić do gry, ale z biegiem czasu zaczęła powiększać się różnica punktowa pomiędzy oboma zespołami, która w środkowej fazie seta wynosiła pięć punktów. Łotysze popełniali więcej błędów, mieli większe problemy z dokładnym przyjęciem, co przekładało się też na ich dyspozycję na siatce. Fijałek z Prudlem kontrolowali boiskowe wydarzenia, ostatecznie triumfując w premierowej odsłonie 21:14.

Ale od początku drugiego seta do ataku ruszyli Plavins i Regza, którzy szybko wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie, a w kolejnych minutach tylko je powiększali. Tym razem to Polacy mieli problem ze zniwelowaniem strat, a wciąż w korzystniejszej sytuacji byli ich przeciwnicy. Biało-czerwoni dopiero w środkowej fazie tej części spotkania zdołali wrócić do gry, a im bliżej jej końca, tym robiło się coraz ciekawiej. W decydujących momentach siatkarze znad Wisły zachowali więcej zimnej krwi, a wygrana po walce na przewagi dała im awans do II rundy.

W ich ślady poszli także Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy o awans do II rundy rywalizowali z amerykańską parą Brunner/Rosenthal. Tylko w niektórych fragmentach spotkania toczyła się wyrównana walka, częściej jednak na prowadzeniu znajdowali się biało-czerwoni, którzy w środkowej części obu setów wypracowali sobie na tyle dużą przewagę, że później mogli kontrolować boiskowe wydarzenia. Wygrane odpowiednio do 15 i 16 pozwoliły im pozostać w turnieju i dalej zbierać rankingowe punkty.

Brunner/Rosenthal USA [16] – Łosiak/Kantor POL [15] 0:2
(15:21, 16:21)

Fijałek/Prudel POL [8] – Plavins/Regza LAT [17] 2:0
(21:14, 22:20)