Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > M. Wlazły: Zdrowie pozwala na podjęcie trudów meczowych

M. Wlazły: Zdrowie pozwala na podjęcie trudów meczowych

fot. Katarzyna Antczak

Optymistyczne informacje płyną z Ankary, gdzie PGE Skra czeka na środowy pojedynek z Ziraatem. Do gry najprawdopodobniej wróci kapitan bełchatowian, Mariusz Wlazły. – Starałem się zrobić wszystko, by szybciej wrócić do pełnej dyspozycji – powiedział atakujący. – Cieszymy się, że Mariusz wrócił do zdrowia po swoich problemach i mam nadzieję, że wszyscy, całą drużyną odniesiemy zwycięstwo – dodał Kacper Piechocki.

Już w poniedziałek drużyna PGE Skry ruszyła do Ankary, gdzie rozegra rewanżowe spotkanie w I rundzie Ligi Mistrzów. We własnej hali borykający się wtedy z chorobami bełchatowianie pokonali rywali 3:1 i obecnie potrzebują dwóch setów, by uzyskać awans do kolejnej fazy spotkań. – Turcy u siebie będą jeszcze cięższą drużyną, niż byli w Łodzi. Tam sam wynik pokazał, że nie był to bardzo łatwy mecz dla nas. Na pewno też specyficzny doping, jaki jest w Turcji, nie będzie nam pomagał, choć mam nadzieję, że sobie z tym poradzimy, wygramy i awansujemy do kolejnej rundy – powiedział przed meczem libero drużyny z Bełchatowa, Kacper Piechocki.



Dla podopiecznych Miguela Falaski ważne jest, że do Ankary z zespołem udał się Mariusz Wlazły. Atakujący choć pojedynek z Łuczniczką obserwował zza band reklamowych, to jednak czuje się coraz lepiej i są bardzo duże szanse, że wróci do gry już w środowym spotkaniu. – Zdrowie ostatnio nie dopisywało tak, jak bym tego oczekiwał, aczkolwiek starałem się zrobić wszystko, by szybciej wrócić do pełnej dyspozycji. Myślę, że w tym momencie stan mojego zdrowia jest taki, że pozwala na podjęcie trudów meczowych i treningowych. Mam nadzieję, że jestem tak przygotowany, że mogę funkcjonować z drużyną na treningu, a w środę rozegrać mecz – zdradził były reprezentant Polski, który borykał się z problemami z kręgosłupem. – Myślę, że to dla każdej drużyny byłoby wzmocnienie – grać z Mariuszem niż bez. Lepiej grać z nim niż przeciwko i wszyscy dobrze o tym wiedzą na całym świecie. Dlatego cieszymy się, że Mariusz wrócił do zdrowia po swoich problemach i mam nadzieję, że wszyscy, całą drużyną odniesiemy zwycięstwo – stwierdził Kacper Piechocki.

Bełchatowianie przed spotkaniem są bardzo ostrożni w szafowaniu zapewnieniami o wygranej. Ziraat już w Łodzi pokazał, że w siatkówkę potrafi grać na najwyższym poziomie i nie bez przyczyny znalazł się w tym etapie rozgrywek Ligi Mistrzów. – Drużyna ta jest niebezpieczna, nie można pozwolić im grać, tym bardziej u siebie. Wiemy, że w Turcji zawsze ciężko się gra, niezależnie od klasy przeciwnika. Będziemy chcieli przeciwstawić się im na boisku, osiągnąć minimalną przewagę w secie i doprowadzić do końca wynik. Aczkolwiek mamy świadomość, że jest to drużyna, która aspiruje do wyższych celów i mając to na uwadze, postaramy się, by w nasze szeregi nie wdało się rozluźnienie i w pełni skoncentrowani przystąpimy do tego spotkania – powiedział Mariusz Wlazły.Wiemy, że jeśli zagramy dobre spotkanie, to na pewno nam to pomoże złapać trochę pewności siebie i zagrać kolejne dobre mecze. Na razie skupiamy się jednak na tym meczu w Ankarze. Mamy do zrobienia bardzo ważną rzecz, jaką jest awans. Nie patrzymy na to, by wygrać tylko dwa sety, które są nam potrzebne, ale chcemy wygrać całe spotkanie i to najlepiej przy naszej dobrej grze – dodał Piechocki.

Dzień przed starciem siatkarze PGE Skry mieli okazję, by nacieszyć się choć trochę pogodą, która jest dużo lepsza niż w Polsce i pozytywnie nastroić się przed meczem. – We wtorek mieliśmy wolniejszy dzień i mieliśmy okazję na złapanie uśmiechu, bo zupełnie inaczej jest, gdy słońce świeci i jest ładna pogoda, jak tutaj. Mam nadzieję, że zaczniemy też grać lepiej i pokonamy drużynę z Ankary, bo wiemy, że jest nam to zwycięstwo potrzebne. Chcemy awansować do kolejnej rundy, więc musimy zacząć grać lepiej – zapewnił Kacper Piechocki.

 

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved