Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > M. Skorupa: Mam nadzieję, że wciągnęłyśmy lekcję

M. Skorupa: Mam nadzieję, że wciągnęłyśmy lekcję

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarki Atomu Trefla walczą o to, by jeszcze przed Bożym Narodzeniem wzbogacić swój punktowy dorobek. Okazja do tego nadarzy się w niedzielę, kiedy do Sopotu przyjedzie ŁKS Commercecon Łódź. W ekipie beniaminka Orlen Ligi nie brakuje jednak doświadczonych siatkarek i nazwisk znanych z ligowych i reprezentacyjnych parkietów. 

Po serii trzech spotkań bez zdobyczy punktowej sopockie siatkarki do niedzielnego meczu przystąpią z mocnym postanowieniem wywalczenia punktów. W meczach z KSZO i Polskim Cukrem Muszynianką Atomówkom zabrakło niewiele, ale ich ligowe konto nie zostało zasilone o kolejne oczka. – Mogłyśmy zdobyć punkty zarówno w meczu z Ostrowcem, gdzie wysoko prowadziłyśmy w końcówkach, jak i w Muszynie, gdzie byłyśmy o krok od tie-breaka. Tak się jednak nie stało, więc zdobyczy musimy szukać w kolejnych spotkaniach. Mam nadzieję, że z przegranych wyciągnęłyśmy odpowiednią lekcję – mówi Małgorzata Skorupa, środkowa Atomu Trefla.

Najbliższy rywal Atomówek, ŁKS Commercecon Łódź, to tegoroczny beniaminek Orlen Ligi, wracający do elity po 23 latach. Drużynę tę charakteryzuje typowa dla ligowego pierwszoroczniaka nieprzewidywalność. W pierwszej kolejce łódzki zespół został zmiażdżony przez drugiego z beniaminków, Giacomini Budowlanych Toruń. Po tym spotkaniu Macieja Bartodziejskiego na stanowisku trenera zastąpił Słowak Michal Masek, a ŁKS wkrótce znalazł sposób na pokonanie faworyzowanych zespołów z Wrocławia i Dąbrowy Górniczej. Wygrana z Impelem była jednak jedynym domowym triumfem łodzianek, bowiem w czterech innych spotkaniach w swojej hali ponosiły porażki. W obcych halach wygrały połowę z sześciu meczów.

W składzie ŁKS-u Commercecon nie brakuje znanych nazwisk. Ciężar zdobywania punktów spoczywa głównie na Izabeli Kowalińskiej, czterokrotnej mistrzyni Polski. Piłki posyła do niej doświadczona Czeszka Lucie Muhlsteinova, za przyjęcie odpowiadają Katarzyna Sielicka i Katarzyna Bryda, ciekawy duet środkowych tworzą Ewa Kwiatkowska i Australijka Katarina Osadchuk, a na libero wystąpi zapewne reprezentantka Polski, Krystyna Strasz. Warto wspomnieć również o kapitanie beniaminka, Agnieszce Wołoszyn. Siatkarka znana również z gry na plaży od 11 lat jest niemal nieprzerwanie związana z łódzkimi klubami. Najpierw z Budowlanymi pokonała drogę od III ligi do elity, a później z ŁKS-em awansowała najpierw na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej, a później do Orlen Ligi.ŁKS to drużyna pełna doświadczonych siatkarek i to może być jej dużym atutem w starciu z tak młodym zespołem jak nasz. Nie będziemy jednak oglądać się na rywalki i to, co będą one próbowały grać. Interesuje nas nasza dobra postawa. Z pewnością do tego meczu będziemy doskonale przygotowane taktycznie, musimy się więc skupić na tym, by skutecznie realizować naszą grę. Na pewno będziemy walczyć o każdą piłkę i liczę, że przyniesie nam to punkty – zaznacza Skorupa.

Mecz Atomu Trefla Sopot z ŁKS-em Commercecon Łódź rozpocznie się w niedzielę, 18 grudnia, o godz. 14.45 w sopockiej Hali 100-lecia.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved