Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > M. Pleśnierowicz: 9. miejsce byłoby rehabilitacją

M. Pleśnierowicz: 9. miejsce byłoby rehabilitacją

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz jako pierwsze zameldowały się w kolejnej rundzie play-off. W Rzeszowie dwukrotnie pokonały miejscowy Developres, udowadniając tym samym, że stać je na więcej, niż wskazywało na to 11. miejsce w tabeli, które zajmowały po fazie zasadniczej Orlen Ligi. – Sporo rozmawiałyśmy ze sobą, co według mnie przyniosło bardzo dobry efekt w meczach z Developresem w Rzeszowie. Na boisko wyszłyśmy  zmobilizowane, głodne rewanżu i pokazałyśmy na co tak naprawdę nas stać – opisywała bojowe nastroje, jakie towarzyszyły drużynie w ostatnim okresie Marlena Pleśnierowicz, rozgrywająca bydgoszczanek.

Nie udało wam się wygrać pięciu meczów w rundzie zasadniczej Orlen Ligi, jednak byłyście tego bardzo bliskie, bo w spotkaniach z Developresem i Legionovią o porażce zadecydował dopiero tie-break. Czego twoim zdaniem zabrakło?Marlena Pleśnierowicz:Myślę, że w tych meczach zabrakło nam przede wszystkim szczęścia, a także cierpliwości. Jak wiadomo tie-break to loteria. Wygrywa ten, kto zachowa więcej spokoju, popełni mniej błędów. Miałyśmy dwie szanse, których nie wykorzystałyśmy, chociaż byłyśmy bardzo bliskie tego piątego zwycięstwa.

W Rzeszowie na Podpromiu dwukrotnie dość pewnie pokonałyście rzeszowianki, choć u siebie ta sztuka wam się nie powiodła. Z czego według ciebie wynikała tak diametralna zmiana oblicza zespołu?

– Mecz w Bydgoszczy przegrałyśmy na własne życzenie. W ostatnim secie roztrwoniłyśmy bardzo dużą przewagę. Każda z nas przeżyła ten mecz na swój sposób, wiedziałyśmy, że problem nie tkwi w naszych umiejętnościach, a w głowie. Sporo rozmawiałyśmy ze sobą, co według mnie przyniosło bardzo dobry efekt w meczach z Developresem w Rzeszowie. Na boisko wyszłyśmy zmobilizowane, głodne rewanżu i pokazałyśmy na co tak naprawdę nas stać!

W meczach z Developresem nie byłyście faworytkami, a jednak ambicją i wolą walki odwróciłyście losy rywalizacji i wciąż macie szanse na 9. miejsce. Jego zajęcie pozwoliłoby wam mimo wszystko zaliczyć ten sezon do udanych?

– Może i nie byłyśmy faworytkami, ale wiedziałyśmy, że zespół z Rzeszowa jest w naszym zasięgu. Zdawałyśmy sobie sprawę, że to będzie bardzo trudny mecz. Cieszę się, że do końca zachowałyśmy zimną krew i ostatecznie wygrałyśmy tę rywalizację. Celem było wygranie co najmniej 5 meczów w rundzie zasadniczej. Niestety nie sprostałyśmy tym wymaganiom, ale zajęcie 9. miejsca byłoby rehabilitacją dla zarządu i kibiców za nie do końca udany sezon zasadniczy.

Trener Grabowski wspomniał, że jesteś zawodniczką, która bardzo szybko się uczy. Jakie nowe doświadczenia przyniosła dla ciebie gra w Pałacu Bydgoszcz?

– Zawsze miło słucha się pozytywnych opinii na swój temat. Przychodząc do Orlen Ligi, nie miałam żadnych większych oczekiwań, chciałam sprawdzić samą siebie. Nauczyć się rywalizacji na wyższym poziomie, poszerzyć zakres umiejętności. Trener mi zaufał, powierzył ważną rolę w zespole i bardzo się z tego cieszę. 

Praktycznie przez cały sezon miałyście kłopot z kontuzjami. Nie grała Zuzanna Czyżnielewska, później urazu nabawiła się także Natalia Krawulska. Czy teraz, gdy swoją szansę dostają takie zawodniczki jak Weronika Fojucik czy Jagoda Maternia, można powiedzieć, że sytuacja została opanowana, a skład się nieco wykrystalizował?

– Niewątpliwie dało się odczuć brak Zuzi i Natalii, ale taki jest sport, kontuzje mogą spotkać każdego. Według mnie Weronika i Jagoda wykorzystały swoją szansę, dały z siebie wszystko i pomogły drużynie w trudnych momentach.

Wcześnie zakończyłyście pierwszą rundę play-off i teraz będziecie czekać na wyłonienie zespołu, w którym zagracie w ostatniej już fazie rozgrywek. Jak wygląda wasz plan przygotowań do tego meczu?

– Po ostatnim meczu w Rzeszowie dostałyśmy kilka dni wolnego. Jak tylko wrócimy do treningów, będziemy koncentrować się na celu, jakim jest zajęcie 9. miejsca bez względu na to, z kim przyjdzie nam rywalizować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved