Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > M. Kropidłowska: Droga do Orlen Ligi jest wyjątkowo długa

M. Kropidłowska: Droga do Orlen Ligi jest wyjątkowo długa

fot. Proxima Kraków

– Bardzo bym chciała, by nasza drużyna awansowała do finału pierwszej ligi – mówi Marzena Kropidłowska. – Na pewno jednak czekają nas zdecydowanie trudniejsze mecze niż z Calisią, bo Joker jest po prostu lepszą drużyną – przyznaje siatkarka pierwszoligowej Proximy Kraków.

Czy w dwumeczu z Calisią (porażka 2:3 i zwycięstwo 3:0) potrzebne były aż takie emocje?Marzena Kropidłowska:Kalisz jest bardzo dobrze broniącą drużyną. Być może nie spodziewałyśmy się aż takiego oporu z jego strony w pierwszym meczu na jego terenie. Dziewczynom z Kalisza trzeba oddać, że zagrały wówczas bardzo dobre zawody, a my chyba nie byłyśmy do końca tak skoncentrowane jak trzeba i przegrałyśmy. W rewanżu starałyśmy się nie popełniać już tak wielu błędów i odniosłyśmy zasłużone zwycięstwo.

Potwierdza pani, że Proxima w tym sezonie gra o awans do ekstraklasy?

– Trenujemy bardzo ciężko i chyba przez te kilka miesięcy wspólnej gry widać postęp w naszej grze. Gramy o zwycięstwo w każdym meczu. Dokąd nas to zaprowadzi, zobaczymy. Droga do Orlen Ligi jest w tym sezonie wyjątkowo długa.

W półfinale play-off zagracie z Jokerem Świecie.

Mecze z Calisią pokazały, że play-off rządzi się swoimi prawami. Teoretycznie słabszy zespół wygrał z nami i zmusił nas do ogromnego wysiłku. Teraz czeka nas jeszcze trudniejsze zadanie. Joker to bardzo niewygodny dla nas rywal, zwłaszcza na swoim terenie. Gra defensywną siatkówkę i wygrał z nami oba mecze w fazie zasadniczej. Mogę obiecać, że postaramy się zrewanżować.

Mimo wszystko to Proxima jest faworytem tego meczu.

Zwykle jest tak, że w play-off, mimo wszystko, wygrywają faworyzowane drużyny. Bardzo bym chciała, by nasza drużyna awansowała do finału pierwszej ligi. Na pewno jednak czekają nas zdecydowanie trudniejsze mecze niż z Calisią, bo Joker jest po prostu lepszą drużyną. Nie możemy sobie pozwolić na taki występ jak w Kaliszu.

Rozmawiał Paweł Panuś – Dziennik Polski

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved