Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > M. Jagodzińska: Naszą mocną stroną jest gra w obronie

M. Jagodzińska: Naszą mocną stroną jest gra w obronie

– Taka jest rola faworyta, bo powoli jesteśmy stawiane w takiej roli i jest to bardzo ciężkie zadanie. Nie możemy za bardzo cieszyć się ze zwycięstw, bo kolejne mecze przed nami będą coraz trudniejsze. Im więcej będziemy wygrywać, tym więcej będą od nas oczekiwać kibice i musimy tę presję wytrzymać – powiedziała po wygranym spotkaniu z BKS-em Bielsko-Biała Magda Jagodzińska, atakująca bydgoskiej drużyny.

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz zanotowały szóste zwycięstwo w tym sezonie. W hali Łuczniczka pokonały po zaciętym boju BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1. Ekipa znad Brdy po zwycięstwie w premierowej odsłonie w drugiej partii musiała uznać wyższość rywalek, ale w kolejnych setach to bydgoszczanki przejęły kontrolę nad pojedynkiem, inkasując kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Zadowolona z kolejnego odniesionego zwycięstwa była atakująca bydgoskiego zespołu Magda Jagodzińska, choć jak przyznaje, ten pojedynek nie należał do najłatwiejszych. – Momentami było nerwowo, ale było widać zresztą, że w tym drugim secie nie wychodziła nam gra w obronie, ale dobrze, że po tej dziesięciominutowej przerwie zebrałyśmy się do lepszej gry i zwłaszcza w ostatnim secie zagrałyśmy już na sto procent to, co powinnyśmy grać od początku spotkania – mówiła po meczu Jagodzińska.

Słabsza postawa w drugiej partii w jej ocenie była spowodowana złą grą w obronie. Jednak zawodniczka przede wszystkim cieszy się, że po drugim secie zespołowi udało się wrócić do swojej lepszej gry. – Zabrakło nam lepszej taktyki w obronie oraz realizowania założeń, ale po tym drugim secie udało nam się wrócić do naszej gry. Każdy z nas sobie pomagał, aby powrócić do naszej dobrej gry z początku spotkania. Zaczęłyśmy lepiej grać w asekuracji i myślę, że to zaowocowało naszym zwycięstwem – wyjaśnia atakująca bydgoskiej ekipy.

W pojedynku z bielszczankami podopieczne Adama Grabowskiego dobrze spisywały się w obronie, do tego dołożyły dobrą grę w polu zagrywki. Swoją siłę w zagrywce pokazały zwłaszcza w ostatnim secie, w którym pałacanki zwyciężyły do 11. – Cieszy ta nasza obrona, bo wydaje mi się, że od początku tego sezonu naszą mocną stroną jest gra w obronie. Są czasami momenty, gdzie nam to nie wychodzi, ale przede wszystkim z każdym kolejnym spotkaniem staramy się wyciągać wnioski, aby nasza gra była jeszcze lepsza. Ważną rolę odgrywa też zagrywka, bo dużo meczów pokazuje, że kto dobrze zagrywa, ten wygrywa mecze. W pojedynku z bielszczankami udało nam się rywalki odrzucić od siatki i nie grały przez to środkiem, bo musiały swoją grę przerzucać bardziej na skrzydła – dodała zawodniczka.

Z każdym kolejnym zwycięstwem Pałac znajduje się w czołówce tabeli Orlen Ligi. Bydgoszczanki są jednym z odkryć bieżących rozgrywek i z każdym następnym spotkaniem są stawiane w roli faworyta, choć jak podkreśla Magda Jagodzińska, zespół skupia się na kolejnych pojedynkach w tym sezonie. – Taka jest rola faworyta, bo powoli jesteśmy stawiane w takiej roli i jest to bardzo ciężkie zadanie. Nie możemy za bardzo cieszyć się ze zwycięstw, bo kolejne mecze przed nami będą coraz trudniejsze. Im więcej będziemy wygrywać, tym więcej będą od nas oczekiwać kibice i musimy tę presję wytrzymać – zakończyła Magda Jagodzińska.