Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > M. Hawryła: Powołanie do kadry to ogromne wyróżnienie

M. Hawryła: Powołanie do kadry to ogromne wyróżnienie

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Cóż, sezon nie wyszedł nam tak, jak tego chciałyśmy. Wiem, miało być lepiej, ale mogło być też znacznie gorzej. Mogłyśmy przecież zająć ostatnie miejsce – powiedziała o minionym sezonie Orlen Ligi w wykonaniu Developresu Rzeszów Magdalena Hawryła. Środkowa rzeszowianek wkrótce zadebiutuje w roli reprezentantki Polski. – Nie spodziewałam się tego, ale jest mi bardzo miło. Postaram się pokazać z dobrej strony – skomentowała swoje powołanie do kadry.

Siatkarki Developresu Rzeszów miniony sezon Orlen Ligi, podobnie jak przed rokiem, zakończyły na przedostatniej, 11. pozycji. Podopiecznym Jacka Skroka ponownie nie udało się w play-off obronić wywalczonego w rundzie zasadniczej 10. miejsca. – Ostatnie mecze w sezonie takie są. Trzeba się w nich bardziej koncentrować, bo jest zmęczenie psychiczne i fizyczne, a trzeba się skupić na maksa. Kto się bardziej skoncentruje, wygra mecz. Wiem, miało być lepiej, ale mogło być też znacznie gorzej. Mogłyśmy przecież zająć ostatnie miejsce. Cóż, sezon nie wyszedł nam tak, jak tego chciałyśmy – przyznała Magdalena Hawryła. – Zabrakło nam trochę radości z gry, niby byłyśmy razem na tym boisku, wspierałyśmy się, ale w tamtym sezonie lepiej to wyglądało. Jakoś bardziej byłyśmy razem – podsumowała tegoroczne rozgrywki środkowa rzeszowskiej ekipy.Zakończenie ligowego sezonu nie oznacza jednak dla Magdaleny Hawryły długiego odpoczynku. Zawodniczka otrzymała bowiem powołanie do reprezentacji Polski i wkrótce zadebiutuje w biało-czerwonych barwach. – Powołanie do kadry jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Nie spodziewałam się tego, ale jest mi bardzo miło. Postaram się pokazać z dobrej strony – powiedziała świeżo upieczona reprezentantka Polski. – To mój pierwszy kontakt z kadrą zarówno seniorską, jak i młodzieżową. Siatkówkę tak naprawdę zaczęłam trenować na poważnie dosyć późno, bo w wieku piętnastu lat. Były oczywiście po drodze kadry wojewódzkie, ale nigdy narodowa – dodała.

Na razie nie wiadomo, czy 27-letnia zawodniczka pozostanie w przyszłym sezonie w ekipie z Podkarpacia. – Chyba nie mogę jeszcze o tym mówić. Taką mam umowę, nie mówimy nic do 31 maja. Wiem, gdzie będę grać, ale nie mogę o tym mówić – powiedziała, zapytana o swoją klubową przyszłość. Podkreśliła też, że dwa spędzone w Rzeszowie lata ocenia pozytywnie. – Ja jestem bardzo zadowolona z klubu. Doceniam to, że jest tu stabilność finansowa i organizacyjna – zakończyła Magdalena Hawryła.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved