Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. D: Ukraina nie dała żadnych szans Estończykom

ME M, gr. D: Ukraina nie dała żadnych szans Estończykom

fot. cev.eu

Reprezentacja Estonii przegrała piąty mecz z rzędu i zakończy swój udział w tegorocznych mistrzostwach Europy bez zdobyczy punktowej. Estończycy ulegli w trzech szybkich setach reprezentacji Ukrainy, która walczy jeszcze o czołowe miejsca w grupie D, a w czwartek zmierzy się w swoim ostatnim meczu z biało-czerwonymi.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli Ukraińcy, którzy po udanej kontrze Jana Jereszczenko odskoczyli od Estończyków na cztery oczka. w kolejnych akcjach na środku zameldował się Jurij Semeniuk, a dwie punktowe zagrywki Oleha Płotnickiego jeszcze bardziej powiększyły dysproporcję pomiędzy oboma zespołami. Podopieczni trenera Cretu byli kompletnie bezradni wobec dobrej gry przeciwników. Kilkukrotnie zostali zatrzymani blokiem, a pojedyncze udane zagrania Andrusa Raadika czy Hindreka Pulka nie były w stanie poderwać Estończyków do walki. W końcówce po drugiej stronie siatki do gry włączył się Dmytro Teriomienko, a Ukraińcy pewnie zmierzali do sukcesu w premierowej odsłonie. Ostatecznie po zepsutej zagrywce rywali padła ona ich łupem 25:17.W drugiego seta lepiej weszli Ukraińcy, którzy po udanej kontrze Jereszczenki odskoczyli od rywali na dwa oczka. ci jednak nie zamierzali się poddawać, a po punktowej zagrywce Markkusa Keela doprowadzili do remisu. Na więcej nie było ich stać. Proste błędy oraz dobra postawa Jereszczenki spowodowały, że Ukraińcy zaczęli przejmować ponownie kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Na zagrywce punktował Płotnicki, a w ataku rozkręcał się Dmytro Wijeckij, a Estończycy byli bezradni wobec dobrej gry przeciwników. Ich udane zagrania można było policzyć na palcach jednej ręki. W końcówce przypomniał o sobie Semeniuk, a Ukraińcy rozbili przeciwników 25:15.

W trzeciej odsłonie Ukraińcy poszli za ciosem, a po kontrze Jereszczenki mieli już trzy oczka przewagi. Dwa asy serwisowe Martti Juhkami pozwoliły Estończykom doprowadzić do remisu, ale ich dobra gra nie trwała zbyt długo. Zaczęli mylić się w ataku, a po punktowej zagrywce Teriomenko szybko ich strata do rywali urosła do trzech oczek. Z biegiem czasu Ukraińcy grali coraz swobodniej, a podopiecznym trenera Cretu praktycznie nic nie wychodziło. Przeciwnicy prezentowali się skutecznie na kontrze, a asa serwisowego dołożył Wijeckij. W końcówce Ukraińcy dominowali na boisku. nie stracili koncentracji, rozbijając przeciwników 25:14 i odnosząc trzecie zwycięstwo w mistrzostwach Europy.

Ukraina – Estonia 3:0
(25:17, 25:15, 25:14)

Składy zespołów:
Ukraina: Wijeckij (14), Plotnockij (15), Teriomienko (6), Semeniuk (10), Didienko (2), Jereszczenko (8), Browa (libero)
Estonia: Juhkami (8), Raadik (4), Tammemaa (4), Aganits (4), Keel (2), Pulk (8), Maar (libero) oraz Toobal, Teppan (1) i Rikberg (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. D mistrzostw Europy siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved