Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. D: Polacy rozbili Czechów blokiem

ME M, gr. D: Polacy rozbili Czechów blokiem

fot. CEV

Na koniec zmagań w Rotterdamie Polacy sprawdzili dyspozycję Czechów. Podopieczni Vitala Heynena nie dali przeciwnikom żadnych szans w premierowej odsłonie. Później nasi południowi sąsiedzi dobrze rozpoczęli, jednak sił im nie wystarczyło na zbyt długo, a wszystko za sprawą skutecznego bloku biało-czerwonych. Trzecia partia to równie koncertowa gra mistrzów świata. Warto podkreślić, że Czesi w żadnym z setów nie zdołali przekroczyć bariery 20 punktów.

Już na początku po mocnych serwisach Wilfredo Leona biało-czerwoni prowadzili 4:1. Polacy dość swobodnie utrzymywali swoją zaliczkę (10:6), Czechom co prawda nie brakowało woli walki, ale to polska kadra dobrze czytała grę rywali, punktując blokiem (13:8). Dopiero wejście Jana Hadravy i jego udana kontra pozwoliła zmniejszyć dystans (12:15). Mistrzowie świata znów jednak skończyli kontrę (19:14), wyraźnym liderem był Leon, dokładając kolejnego asa serwisowego (21:15). W końcówce zza linią 9. metra swoje dołożył Piotr Nowakowski (24:16) i chociaż tym samym odpowiedział Donovan Dzavoronok, to mocny atak po prostej Muzaja zakończył premierową partię.Druga odsłona rozpoczęła się od gry za punkt, dopiero skuteczna kiwka Hadravy dała naszym południowym sąsiadom dwa oczka przewagi (5:3), a tę powiększyła szczęśliwa zagrywka Jana Galabova (7:4). Michał Kubiak swoim plasem, a w kolejnej akcji mocnym i intuicyjnym atakiem zmniejszył dystans (7:8), natomiast remis dał ostry float Nowakowskiego (8:8). Środkowy wcale nie zamierzał schodzić z pola zagrywki (11:8), serię przerwał dopiero atak ze środka Olviera Sedlacka (9:11). Ponownie z sytuacyjnej piłki poradził sobie Kubiak (13:9), natomiast Czesi raz po raz się mylili (9:14), do tego biało-czerwoni zapunktowali blokiem (16:10). Podopieczni trenera Michala Nekoli nie mogli przebić się przez ręce biało-czerwonych, w czym nie pomagały im mocne serwisy kapitana polskiej kadry (10:19). Piłek nie kończył nawet Hadrava i to blok na czeskim bombardierze dał piłkę setową, a as Macieja Muzaja był ostatnią akcją tej odsłony.

Potężna kontra Muzaja już na początku dała ekipie Vitala Heynena dwupunktowe prowadzenie (4:2), Polacy nie mieli najmniejszych problemów z kontrolą boiskowych wydarzeń (7:3). Czesi ani przez moment nie zagrażali biało-czerwonym (8:14), asem serwisowym postraszył ich jeszcze Wilfredo Leon (17:10). Błędy sąsiadów z południa jedynie przybliżały polskich siatkarzy do triumfu, natomiast mistrzowie świata nie zwalniali tempa i po dynamicznej kontrze Mateusza Bieńka na tablicy wyników był wynik 21:12. Na koniec kibice mogli jeszcze obejrzeć przedłużoną akcję, zakończoną blokiem Marcina Komendy (24:14) i chwilę później Polacy mogli cieszyć się z błyskawicznego zwycięstwa.

Polska – Czechy 3:0
(25:18, 25:12, 25:15)

Składy zespołów:
Polska: Nowakowski (8), Muzaj (6), Leon (15), Drzyzga, Kubiak (10), Bieniek (13), Zatorski (libero) oraz Konarski, Komenda (1) i Śliwka
Czechy: Dzavoronok (6), Zajicek (3), Finger (4), Galabov (7), Janouch, Sedlacek (4), Kunc (libero) oraz Hadrava (7), Janku, Bartos A., Monik (libero), Sobotka (1) i Patocka (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. D mistrzostw Europy mężczyzn

Polscy siatkarze w ME

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved