Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > M. Glinka-Mogentale: Potrzeba wyniku w wielkiej imprezie

M. Glinka-Mogentale: Potrzeba wyniku w wielkiej imprezie

fot. archiwum

– Cieszę się, że coś się rusza w naszej kadrze, ale potrzeba jeszcze wyniku w wielkiej imprezie, żeby potwierdzić dotychczasową pracę. Mistrzostwa Europy mogą już być takim momentem – powiedziała Małgorzata Glinka Mogentale, dwukrotna mistrzyni Starego Kontynentu.

Po trzech turniejach Ligi Narodów podopieczne Jacka Nawrockiego zapewniły sobie utrzymanie się w siatkarskiej elicie. Wygrane z Rosjankami i Belgijkami pozwoliły im pozostać w grze o awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Chinach. – Jestem pozytywnie zaskoczona wynikami dziewczyn i mam nadzieję, że rozpoczyna się dobra dekada dla żeńskiej siatkówki. Wierzę, że pojadą na turniej finałowy, choć teraz przed nimi trzy bardzo trudne mecze – powiedziała Małgorzata Glinka-Mogentale, która docenia ostatnie wyniki biało-czerwonych, ale jej zdaniem ich potwierdzeniem będzie dobry występ w dużym turnieju takim jak chociażby czempionat Starego Kontynentu. – Cieszę się, że coś się rusza w naszej kadrze, ale potrzeba jeszcze wyniku w wielkiej imprezie, żeby potwierdzić dotychczasową pracę. Mistrzostwa Europy mogą już być takim momentem – dodała była liderka polskiej kadry.Obecnie liderką kadry jest Malwina Smarzek, która ustanowiła rekord w meczu z Bułgarią, zapisując na swoim koncie aż 42 oczka. – Malwina jest młodą zawodniczką, więc jeszcze dwa-trzy lata pociągnie przy tak wielkim obciążeniu w ataku. Ma naprawdę końskie zdrowie, ale siła ofensywy powinna się trochę rozłożyć. Teraz defensywa rywalek jest ustawiona pod naszą atakującą, a to utrudnia grę – oceniła była reprezentantka Polski, według której mózgiem drużyny prowadzonej przez Jacka Nawrockiego jest jednak Joanna Wołosz.To jedna z najlepszych rozgrywających na świecie i dobrze byłoby korzystać z jej umiejętności jak najdłużej. To ona stanowi podporę drużyny, ale i dziewczyny muszą jej pomóc. Zespół potrzebuje takiego autorytetu jak dwukrotna mistrzyni Włoch – dodała dwukrotna mistrzyni Europy.

W Belgii z dobrej strony pokazała się młoda Magdalena Stysiak, która była wsparciem dla Malwiny Smarzek na skrzydłach. Glinka dostrzega jej potencjał, ale jednocześnie uważa, że jeszcze mnóstwo pracy przed nią. – Przed Magdą jeszcze wiele pracy, jest świeża. Ma potencjał, jeśli chodzi o warunki fizyczne, zasięg i siłę. Przy swoim wzroście jest bardzo skoordynowana, więc oby tylko zdrowie jej dopisało. I praca, praca, jeszcze raz praca. Szczególnie pod kątem przygotowania fizycznego. Wciąż jest trochę nieokrzesana, musi popracować nad techniką – zakończyła Małgorzata Glinka-Mogentale.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved