Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > M. Czunkiewicz: Jest jeszcze wiele punktów do zdobycia

M. Czunkiewicz: Jest jeszcze wiele punktów do zdobycia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jedno z kluczowych spotkań w tym sezonie rozegra w sobotę drużyna Dafi Społem Kielce. O godzinie 17 podejmuje w Hali Legionów Łuczniczkę Bydgoszcz.

Obydwa zespoły sąsiadują w tabeli, ale dzieli je różnica aż siedmiu punktów. Przedostatnie, 15. w tabeli Dafi Społem ma 10 oczek, a zajmująca 14 miejsce Łuczniczka – 17. 15 i 16 zespoły tabeli na koniec sezonu zasadniczego opuszczą PlusLigę. Jeśli kielczanie chcą realnie myśleć o utrzymaniu, to muszą w 20. kolejce wygrać z bydgoszczanami i to najlepiej za trzy punkty. I jest to możliwe, bo Łuczniczka to rywal w zasięgu kieleckiego zespołu. – Zgadzam się ze stwierdzeniem, że to zespół w naszym zasięgu i na pewno zrobimy wszystko, by w sobotę wygrać. Rywal też jednak myśli o tym samym, dlatego zapowiada się bardzo trudne spotkanie. Przygotowujemy się do niego bardzo starannie, znamy mocne i słabsze strony rywala. Ale najważniejsze, byśmy my zagrali dobry mecz, a wtedy zrealizujemy cel – przekonuje Dariusz Daszkiewicz, trener Dafi Społem.Szkoleniowiec kielczan twierdzi, że kluczem będzie zagrywka. – Musimy rywala odrzucić od siatki, bo wtedy łatwiej ustawić blok i przeczytać intencje rozgrywającego Łuczniczki. Musimy ryzykować zagrywką, ale nie tak jak w meczu z Czarnymi w Radomiu, że to ryzyko dało tylko jednego asa, a wiele piłek zepsuliśmy – dodaje Daszkiewicz.

Z ważności tego meczu zdaje sobie też sprawę Piotr Adamski, rezerwowy rozgrywający kieleckiej drużyny. – To rzeczywiście bardzo ważne spotkanie, tych z gatunku o być albo nie być. Jeśli nie wygramy z Łuczniczką, to do utrzymanie potrzebować będziemy już właściwie cudu – twierdzi Adamski. – A ja nie do końca zgodzę się z Piotrkiem – mówi libero zespołu Mateusz Czunkiewicz. – To dopiero 20. kolejka, a jest ich w sumie 30. Jest więc jeszcze wiele punktów do zdobycia i nie można tego jednego meczu z Łuczniczką traktować jako najważniejszego. Jest on ważny, ale będą też kolejne. Musimy po prostu grać dobrze i walczyć o punkty z każdym przeciwnikiem – twierdzi Mateusz Czunkiewicz.

Autor: Sławomir Stachura, więcej w Echo Dnia.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved