Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Luke Reynolds: Naszym planem jest zagrać w finale i powalczyć o awans

Luke Reynolds: Naszym planem jest zagrać w finale i powalczyć o awans

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już za kilka dni w różnych miejscach świata rozpoczną się decydujące turnieje kwalifikacyjne do igrzysk w Tokio. Nie tylko w Europie będziemy mogli oglądać postacie znane z polskich parkietów. W Chinach zagra reprezentacja Australii prowadzona przez Marka Lebedewa i Luke’a Reynoldsa, z Bogdanem Szczebakiem w składzie. Potencjalnym rywalem w finale azjatyckiego turnieju będzie kilku Persów z PlusLigi. 

Australijczycy będą przygotowywać się w Polsce pod okiem sztabu szkoleniowego. Luke Reynolds zrobi wszystko, żeby ekipa poleciała do Chin w jak najlepszej formie. On sam jednak będzie musiał zostać w klubie, aby pomóc w realizacji planu treningowego w klubie. – Ja niestety nie pomogę drużynie w Chinach, muszę zostać w Jastrzębiu pod nieobecność Slobodana Kovaca, który ze swoją reprezentacją również weźmie udział w kwalifikacjach olimpijskich.Przed nami duża szansa. Drużyna będzie miała zgrupowanie w Jastrzębiu-Zdroju. Razem z Markiem Lebedewem będziemy się starali przygotować zespół jak najlepiej na turniej w Chinach. Mamy dobrą grupę i jeżeli wszystko dobrze pójdzie powinniśmy z niej awansować do kolejnego etapu. Naszym planem jest zagrać w finale prawdopodobnie przeciwko Iranowi i powalczyć o awans – dodał Reynolds.

Bogdan Szczebak natomiast chciałby, aby reprezentacja Australii zrewanżowała się Persom za porażkę w finale Mistrzostw Azji. – Chciałbym, żeby sytuacja się odwróciła. W Mistrzostwach Azji przegraliśmy w finale z Iranem, teraz chciałbym żeby wynik był odwrotny. Oczywiście każdy mecz będzie ważny. Istotne jest, żeby dobrze zacząć taki turniej. Z tego co wiem wszyscy nasi zawodnicy są zdrowi i w komplecie będziemy mogli uczestniczyć w kwalifikacjach. 

W kwalifikacjach amerykańskich zagra natomiast Graham Vigrass, który z reprezentacją Kanady chce wywalczyć awans na igrzyska. – To będzie bardzo ważny turniej. Jesteśmy gotowi i podekscytowani przed kwalifikacjami. To będą trzy wymagające mecze, ale mam nadzieję że to my wyjedziemy z biletami do Tokio. Będziemy musieli zagrać trzy bardzo dobre spotkania, żeby tak się stało. Zawsze wielką frajdą jest grać przed własną publicznością, a na trybunach będą nas na pewno wspierali przyjaciele i rodziny – powiedział środkowy Jastrzębskiego Węgla.

źródło: KS Jastrzębski Węgiel, opr. własne

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved