Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Żygadło: Nie jestem za zmianami trenerów co dwa lata

Łukasz Żygadło: Nie jestem za zmianami trenerów co dwa lata

fot. Katarzyna Antczak

W przeciągu ostatnich lat siatkarska reprezentacja Polski dość często zmieniała szkoleniowców, nie dając szansy żadnemu na realizację długoterminowego planu. – Nie jestem za tym, aby trenerzy byli zmieniani co dwa lata – ocenił były rozgrywający polskiej kadry, Łukasz Żygadło.

– Do tej pory mieliśmy to szczęście, że po zmianie trenera przychodziły dobre wyniki, więc trzymaliśmy się tego rozwiązania. Ja jestem za rozwiązaniem brazylijskim, gdzie budowany jest trzon. Wszystko jest wymieniane bardzo delikatnie. Jest to raczej forma modyfikacji. Do tego potrzeba nie tylko trenera, ale także ludzi dookoła, którzy pomogą drużynie i zawodnikom, którzy są w kręgu zainteresowań w rozwoju. Oni muszą być pod stałą kontrolą – wyraził swoją opinię dotyczącą zmian na stanowisku selekcjonera Łukasz Żygadło.Na obecną chwilę nie jest znana sytuacja polskiej reprezentacji, a czasu do mistrzostw świata przecież coraz mniej. – Nie jestem za tym, aby trenerzy byli zmieniani co dwa lata. Stoimy przed obroną tytułu mistrzowskiego, a tak naprawdę nie wiemy, co się dzieje, nie wiadomo, jaki jest zespół – skrytykował rozgrywający. – Żeby grać na bardzo wysokim poziomie w dzisiejszej siatkówce, nie możemy zbudować drużyny mocnej w ciągu trzech miesięcy. Praca powinna zacząć się już teraz. Powinno się ją wykonać przed mistrzostwami Europy w trakcie sezonu ligowego – zakończył rozgrywający, który obecnie swoją karierę kontynuuje w irańskim klubie.

 

Cały materiał w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved