Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Łukasz Żygadło: W siatkówkę nie będę grał wiecznie

Łukasz Żygadło: W siatkówkę nie będę grał wiecznie

fot. iranvolleyball.com

Łukasz Żygadło obecnie zawodnik Sarmayeh Bank ostatni raz w barwach narodowych zagrał dwa lata temu. Teraz 38-letni siatkarz nie deklaruje powrotu do reprezentacji, ale nie ukrywa, że jeśli pojawi się taka propozycja, to ją przemyśli. – Czas jest dla mnie czymś cennym, więc jeżeli będą takie rozmowy z trenerem De Giorgim, to na pewno przedyskutujemy mój powrót. Na tę chwilę nie chciałbym jednak niczego deklarować – powiedział rozgrywający.

Żygadło obecnie występuje w lidze irańskiej i jak sam podkreśla, przygoda z tamtejszą siatkówką wiele go uczy. – Jest to kompletnie inna kultura, inna mentalność, inna rzeczywistość. Nie mówię tutaj lepsze-gorsze, bo nie chciałbym używać tych słów, ale jest to taka rzeczywistość, w której trzeba się odnaleźć i nie jest ona łatwa. Jest bardzo ciekawa i tego w pewnym momencie też szukałem, będąc w takich sytuacjach, człowiek się uczy nowych rzeczy, a także uczy się samego siebie. Odkrywa się samego siebie, więc odbieram to doświadczenie bardzo pozytywnie – stwierdził zawodnik.

Do sezonu reprezentacyjnego pozostało jeszcze trochę czasu, ale jak uważa siatkarz, przyszła pora na młodych zawodników w kadrze. – Nie było mnie w reprezentacji przez ostatnie dwa lata, z różnych powodów. Rok temu była najważniejsza impreza w tym czteroleciu, igrzyska olimpijskie i nie ukrywam, że niedosyt pozostał… Kolejna olimpiada jest za cztery lata, więc w moim wieku będzie ciężko dojść do Tokio… Uważam, że jest to najlepszy moment do spróbowania nowych zawodników, dać szansę młodzieży, która „pcha się” do klubów PlusLigi. Doświadczenie jest bardzo potrzebne rozgrywającym. Rozgrywający w reprezentacji narodowej potrzebują z kolei ciągłości i zaufania. Te powodują, że jest się gotowym w każdej chwili – powiedział Żygadło, dodając po chwili: – Widzę, ile satysfakcji daje obserwowanie zawodników, którzy wysłuchują twoich wskazówek i później wcielają je w życie, to przekłada się na rezultaty na boisku. Uważam oczywiście, że najlepszą metodą jest pokazywanie doświadczenia swoją postawą na treningach i meczach. Nic bardziej nie inspiruje – słowa często nie docierają do zawodników, odbierane są w mylny sposób – postawa na boisku ma kolosalne znaczenie.Siatkarz jednak nie chce sam póki co deklarować powrotu do kadry. – Jestem na nieco innym etapie życia, w siatkówkę nie będę grał wiecznie… Pod te dwa lata nieobecności w kadrze sporo się zmieniło, wiele rzeczy zaplanowałem. Wydawałoby się, że bez obowiązków kadrowych ma się więcej czasu, jednak jest go bardzo mało. Czas jest dla mnie czymś cennym, więc jeżeli będą takie rozmowy z trenerem De Giorgim, to na pewno przedyskutujemy mój powrót. Na tę chwilę nie chciałbym jednak niczego deklarować – zakończył rozgrywający.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved