Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło: To jest moment niepewności

Łukasz Żygadło: To jest moment niepewności

fot. Katarzyna Antczak

Liga katarska, w której gra rozgrywający Łukasz Żygadło, pozostaje w zawieszeniu. – Do rozegrania został nam jeden mecz. Praktycznie na trzy dni przed zakończeniem ligi została ona przełożona na wrzesień z dwoma pucharami. Nie wiem do końca, czy taka formuła zostanie przyjęta, bo nie wiem, czy będzie w ogóle wykonalna. Dostałem również informację, że może zakończy się to tak, że federacja przyzna Al Arabi mistrzostwo, ponieważ byliśmy na pierwszym miejscu – opowiedział doświadczony siatkarz, były reprezentant Polski.

Rozgrywający Łukasz Żygadło ostatni sezon występował w lidze katarskiej. – Jestem nadal w Katarze. Czekam na decyzję federacji katarskiej o tym, jak będzie dokończony sezon. Do rozegrania został nam jeden mecz. Praktycznie na trzy dni przed zakończeniem ligi została ona przełożona na wrzesień z dwoma pucharami. Nie wiem do końca, czy taka formuła zostanie przyjęta, bo nie wiem, czy będzie w ogóle wykonalna. Dostałem również informację, że może zakończy się to tak, że federacja przyzna Al Arabi mistrzostwo, ponieważ byliśmy na pierwszym miejscu – powiedział Łukasz Żygadło. – Czekam na rozwój sytuacji, sprawdzam newsy każdego dnia, jak wygląda sytuacja z wirusem. Podejmuję decyzje na bieżąco – dodał rozgrywający.Gdy rozważane były różne sposoby i terminy dokończenia rozgrywek w Europie często podnoszono kwestie kończących się kontraktów. – Tutaj jest inny system, nie ma okienek transferowych. Praktycznie można dokonywać zmian w każdym momencie. Jeżeli byłyby okienka transferowe, to liga musiałaby być zmuszona do zakończenia sezonu i przyznania mistrzostwa. W tej sytuacji ta decyzja jest moim zdaniem trochę trudna do wyobrażenia, dlatego że dwa sezony musiałyby być rozgrywane z tymi samymi zawodnikami. Na przestrzeni kilku dni będzie to trochę wyglądało dziwnie, gdyby zawodnicy mieli dokonać zmian klubowych – przyznał siatkarz.

Siatkarz, który w swojej karierze grał w wielu ligach nie jest pewien, gdzie będzie występować w kolejnym sezonie. – To jest moment niepewności. Czekam na rozwój sytuacji. Tak jak właściciele klubów, tak zawodnicy będą podejmować decyzje w zależności od tego, jaka będzie sytuacja – powiedział o swojej przyszłości Żygadło, który nie wyklucza pozostanie w lidze katarskiej. – Od samego początku wiedziałem, że w Al Arabi chcę wygrać mistrzostwo, bo tego nie było przez trzy lata a wcześniej kilka razy wygrywali mistrzostwo, więc brakowało im tego tytułu, chcieli jak najszybciej wrócić na tron. Bardzo żywiołowo reagowali nasi prezesi, więc czuliśmy na sobie ogromną presję, ale myślę, że mieliśmy takich doświadczonych zawodników w drużynie, że poradziliśmy sobie z tą presją i z meczu na mecz graliśmy lepiej – opowiadał doświadczony rozgrywający.

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved