Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Zugaj: Moim celem jest pomoc drużynie

Łukasz Zugaj: Moim celem jest pomoc drużynie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Po części sezonu znalazłem się w Radomiu w trybie natychmiastowym. To był ostatni dzień okna transferowego, prezes i klub bardzo szybko działali. Mnie również zależało na tym, by wrócić do Radomia, to jednak miasto rodzinne, najlepiej w nim występować – mówi Łukasz Zugaj, który niedawno dołączył do drużyny Enei Cerrad Czarnych Radom.

W ostatnim dniu stycznia do drużyny Czarnych dołączył z KPS-u Siedlce wychowanek radomskiego klubu, Łukasz Zugaj. Dwa lata temu byłem tu w zespole w II lidze. Potem szukałem jak najwięcej możliwości do grania, do rozwijania swoich umiejętności. W poprzednim sezonie broniłem barw Politechniki Lublin w II lidze, udało nam się awansować do I ligi. W następnym sezonie dostałem kredyt zaufania od KPS-u Siedlce, zostałem tam zakontraktowany, zostałem też wybrany przez kolegów na kapitana drużyny, co było bardzo fajne. Po części sezonu znalazłem się w Radomiu w trybie natychmiastowym. To był ostatni dzień okna transferowego, prezes i klub bardzo szybko działali. Mnie również zależało na tym, by wrócić do Radomia, to jednak miasto rodzinne, najlepiej w nim występować – mówi atakujących wojskowych.Cel – udowodnić samemu sobie, że potrafię się jeszcze rozwijać, na czym najbardziej mi zależy. Chciałbym dokończyć też sezon bez kontuzji, ponieważ w listopadzie spotkała mnie przykra kontuzja, operacja, teraz już wróciłem do pełnej sprawności. Życzę sobie i wszystkim zawodnikom w lidze, żeby jak najmniej takich rzeczy się działo, bo na własnym przykładzie wiem, że to ciężkie przeżycie – przyznaje Łukasz Zugaj.

Obecnie Czarni Radom są dopiero na 12. miejscu w tabeli PlusLigi, ale różnice pomiędzy zespołami w tej części tabeli nie są duże. – Presja na pewno jest większa niż w 2018 roku, Śledzę ligę od początku i wydaje mi się, że jest bardziej wyrównana. Patrząc na tabelę wszystkie zespoły mają szansę na play-off, każdy z każdym może wygrać. My z chłopakami wierzymy we własne umiejętności, wydaje mi się, że w szatni jest bardzo dobrze i każdy z nas wierzy w końcowy sukces – zapewnia nowy zawodnik radomian.

Najbliższy mecz Czarni rozegrają we własnej hali w poniedziałek z ResoviąRzeszów. – Czy liczę na debiut? Każdy sportowiec chciałby grać, ale to nie jest moim celem, nim jest pomoc drużynie. Jeśli będę miał taką okazję, to będzie mi bardzo miło pokazać się radomskiej publiczności. Zobaczymy, co czas pokaże – dodaje Zugaj.

źródło: Czarni TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved