Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Wiśniewski: Wyciągniemy pozytywne wnioski

Łukasz Wiśniewski: Wyciągniemy pozytywne wnioski

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w ostatniej kolejce nie zdobyli punktów, a trzy oczka zostały w Gdańsku. Podopieczni trenera de Giorgiego nadal jednak pewnie przewodzą stawce w PlusLidze. – Myślę, że zagraliśmy najsłabsze spotkanie w tym sezonie. Lotos Trefl za to po raz kolejny udowodnił, że kiedy potrzebuje zwycięstw i punktów, to gra naprawdę bardzo dobrą siatkówkę – ocenił Łukasz Wiśniewski.

Gdańszczanie przerwali imponującą serię zwycięstw w waszym wykonaniu. Co zadecydowało o porażce w tym meczu?Łukasz Wiśniewski: – Myślę, że zagraliśmy najsłabsze spotkanie w tym sezonie. Lotos Trefl za to po raz kolejny udowodnił, że kiedy potrzebuje zwycięstw i punktów, to gra naprawdę bardzo dobrą siatkówkę. Wcześniej PGE Skra Bełchatów zdobyła Puchar Polski, triumfowała także w Rzeszowie, a potem zmierzyła się z Lotosem Treflem i przegrała. To nie jest pierwszy tak dobry mecz w wykonaniu ekipy z Gdańska. Gra gospodarzy była dominująca i zasłużyli na taki wynik.

O ile w pierwszych dwóch setach nie odstawaliście poziomem od rywali, o tyle w trzecim widoczny był u was spadek energii. Co na to wpłynęło?

W ogóle nie było tej energii po naszej stronie boiska. Ciężko powiedzieć, z czego to wynika, ale myślę, że przydał nam się taki zimny prysznic i wyciągniemy z tej porażki pozytywne wnioski.

Poprzedni mecz z Lotosem Treflem w PlusLidze przegraliście 2:3. Jak porównałbyś te dwa spotkania?

Wtedy również zagraliśmy dosyć słabo, byliśmy ospali. Mimo to stworzyliśmy w pewnym momencie okazję, aby wygrać 3:1. Decydująca była jedna piłka, która nam wpadła w boisko i przesądziła o tie-breaku, a w nim już lepsi byli gdańszczanie. Takie doświadczenia są nam jednak potrzebne, by przygotować się do kolejnych spotkań.

Może wasza słabsza dyspozycja wynika z tego, że macie teraz serię trudnych spotkań z drużynami z czołówki?

Teraz rozgrywamy mecze bardziej wymagające. Ale nie lekceważymy żadnego przeciwnika, do każdego podchodzimy jednakowo, więc terminarz nie powinien mieć wpływu na naszą postawę. Być może jednak wkradło się w naszą grę jakieś delikatne zmęczenie i znalazło to odzwierciedlenie w tym spotkaniu.

W sobotę mierzycie się z drużyną PGE Skry Bełchatów. Nad czym jeszcze można popracować przed tym meczem?

Wszystko można poprawić i postaramy się to zrobić.

Rozmawiała: Milena Nowakowska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved