Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Wiśniewski: Plan zrealizowany w stu procentach

Łukasz Wiśniewski: Plan zrealizowany w stu procentach

fot. Aleksandra Twardowska

– Narzuciliśmy od samego początku swój styl gry, nie pozwoliliśmy im dojść do słowa, bo wiedzieliśmy, że wtedy mogą być groźni – mówił po wygranej z Chemikiem Bydgoszcz Łukasz Wiśniewski, środkowy ZAKSY.

 Komplet punktów i pozycja lidera – tak wygląda początek sezonu w wykonaniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Mimo że rozgrywki ligowe wicemistrz Polski zainaugurował tydzień temu, na pierwszy mecz na własnym terenie musiał nieco poczekać. Kędzierzynianie sezon w hali przy ul. Mostowej otworzyli w dobrym stylu, ze znakomitą grą i pewną wygraną z Chemikiem Bydgoszcz. – W pierwszych trzech spotkaniach zainkasowaliśmy komplet punktów, bardzo cieszy również ta udana inauguracja przed własną publicznością. Wynik 3:0 i te łatwe zwycięstwa w poszczególnych setach niech nikogo nie zmylą, bo bydgoszczanie w dwóch pierwszych kolejkach pokazali, że potrafią grać w siatkówkę. Byliśmy przygotowani na to, że będą ryzykowali w ataku i zagrywce, widzieliśmy, jak to wyglądało w meczu ze Skrą Bełchatów – mówił o spotkaniu Łukasz Wiśniewski.

Spotkanie z podopiecznymi Jakuba Bednaruka było kolejnym, w którym zespół grał konsekwentnie, ale również cierpliwie. Obijając blok rywali przy czujnej obronie, ZAKSA wyprowadzała kolejne kontrataki. Jak podkreślił Łukasz Wiśniewski, ten rodzaj gry ma właśnie charakteryzować ten zespół. – To ma być nasz styl gry. Nie mamy takich armat, żebyśmy mogli pozwolić sobie na prowadzenie 60% gry na wysokiej piłce, my musimy trochę sprytem i sztuką siatkarską sobie radzić i myślę, że ten styl o wiele bardziej nam odpowiada – podkreślił środkowy.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved