Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Wiśniewski: Mimo ciężkich treningów jest fajnie

Łukasz Wiśniewski: Mimo ciężkich treningów jest fajnie

fot. Aleksandra Twardowska

– Mimo ciężkich treningów jest fajnie – mówi o początku przygotowań środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Łukasz Wiśniewski.  – Przez pierwsze dwa tygodnie główną częścią treningu była praca na siłowni, do tego możemy dodać aspekty techniczne siatkówki – bez skakania. Teraz już zaczynamy lekkie próby skakania – o kolejnych etapach treningów opowiada Łukasz Kaczmarek.

Mistrzowie Polski rozpoczęli czwarty tydzień przygotowań do sezonu ligowego. Pierwsze tygodnie to intensywna praca na siłowni, jednak jak podkreśla jeden z bardziej doświadczonych zawodników naszego zespołu plan jest jasny, a ciężka praca wykonana teraz zaowocuje w sezonie. – Musimy przerzucić „tonę” żelastwa na siłowni, żeby nabrać siły, wrócić do swojej formy i dyspozycji, tak aby ten okres przygotowawczy zabezpieczył nas przed sezonem. A po południu wylewamy mnóstwo potu w hali, przede wszystkim przypominając sobie technikę siatkarską i pracując nad kondycją – zaznacza Łukasz Wiśniewski.Krótko po zakończeniu sezonu ligowego Łukasz Kaczmarek zameldował się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Okres wakacyjny był więc intensywny dla atakującego Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Ten czas był również udany, co potwierdza chociażby medal Siatkarskiej Ligi Narodów. Jak podkreśla zawodnik mimo że czasu na odpoczynek, również ze względu na indywidualnie rozpisane treningi, nie było bardzo dużo, to balans między relaksem, a pracą został zachowany. – Miałem prawie miesiąc wolnego, ten czas poświęciłem dla rodziny, ponieważ ze względu na grę w reprezentacji i Lidze Narodów bardzo długo mnie w domu nie było. Także spędziłem czas z nimi. Był czas na wyjazdy, dla rodziny ale też i czas na pracę także przyjemne z pożytecznym. Czuję się w 100% zdrowy i gotowy do pracy – podkreślił atakujący mistrzów Polski.

– Przez pierwsze dwa tygodnie główną częścią treningu była praca na siłowni, do tego możemy dodać aspekty techniczne siatkówki – bez skakania. Teraz już zaczynamy lekkie próby skakania – o kolejnych etapach treningów mówił Łukasz Kaczmarek. Nie bez znaczenia są urozmaicone treningi, jakie gwarantuje zawodnikom sztab szkoleniowy, Kolejnym urozmaiceniem będą spotkania kontrolne, które czekają zespół ZAKSY, już w najbliższą niedzielę (15 września) kędzierzynianie spotkają się z MKS-em Będzin w Mysłowicach, a kilka dni później (20 września) Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Sieradzu zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved