Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Wiśniewski: Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu

Łukasz Wiśniewski: Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu

fot. Katarzyna Antczak

– Szkoda tego trzeciego seta, bo mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy. Być może gdybyśmy prowadzili 2:1, to spotkanie potoczyłoby się zupełnie inaczej – mówi po przegranym meczu o Superpuchar Łukasz Wiśniewski. – Ten mecz jest na pewno dobrym materiałem do analizy – dodaje środkowy ZAKSY.

Świetnie rozpoczęliście mecz o Superpuchar, wygrywając bardzo pewnie pierwszą partię spotkania do 16. Potem coś zacięło się w waszej grze…Łukasz Wiśniewski: Szkoda, że nie udało się nam wygrać, ponieważ to pierwsze trofeum w sezonie. Nie będę ukrywał, że bardzo chcieliśmy je wygrać. Myślę, że trochę nas uśpił ten pierwszy set. Bełchatowianie nie trafili z zagrywką, więc stąd ta przewaga po naszej stronie. Natomiast od drugiego seta, kiedy gospodarze zaczęli znacznie mocniej zagrywać, mieliśmy więcej problemów.

Wiele emocji kibicom dostarczyła trzecia partia, którą przegraliście 33:35. Niewiele zabrakło, abyście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

– Szkoda tego trzeciego seta, bo mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy. Być może gdybyśmy prowadzili 2:1, to spotkanie potoczyłoby się zupełnie inaczej. Teraz nie ma co już się nad tym zastanawiać. Ten mecz jest na pewno dobrym materiałem do analizy.

Chyba zgodzi się pan ze mną, że po tym meczu możecie być zadowoleni ze swojej gry? Dopiero od kilkunastu dni trenujecie w pełnym składzie, a mimo to zaprezentowaliście się z bardzo dobrej strony.

– Niby tak, ale z drugiej strony treningu na zgranie potrzebuje Maurice Torres z Benjaminem Toniuttim. Grają ze sobą pierwszy sezon. Natomiast reszta pracuje ze sobą w tej samej grupie od trzech lat. Oczywiście po przerwie na reprezentację trzeba sobie przypomnieć pewne elementy, ale to nie jest tak, że potrzebujemy dwóch czy trzech tygodni, żeby się zgrać. Toniutti to wysokiej klasy rozgrywający i nie potrzebuje wiele czasu, aby dopasować się do gry pozostałych zawodników. Każdy rozegrany set i mecze będzie działał na naszą korzyść.

Przed waszą drużyną dużo grania w tym sezonie, oprócz gry w PlusLidze i Lidze Mistrzów czeka was udział w Klubowych Mistrzostwach Świata.

– To prawda, że sporo meczów przed nami, ale tak naprawdę w porównaniu do zeszłego sezonu doszły nam spotkania podczas wspomnianych Klubowych Mistrzostw Świata. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego sezonu.

Rozmawiała Katarzyna Porębska – plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved