Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Wiśniewski: Czekanie trzy tygodnie na mecz nie jest dobre

Łukasz Wiśniewski: Czekanie trzy tygodnie na mecz nie jest dobre

fot. Aleksandra Twardowska

Niezwykle emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeni w hali w Zawierciu w ramach drugiego meczu półfinałowego PlusLigi pomiędzy Aluronem Virtu Wartą, a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze pomimo prowadzenia 2:0 nie potrafili postawić kropki nad ,,i” i dali dojść do głosu swoim rywalom. Stało się tak głównie za sprawą nosa siatkarskiego trenera Andrei Gardiniego, który od trzeciego seta przesunął na pozycję atakującego Aleksandra Śliwkę, a w jego miejsce na przyjęcie wprowadził Rafała Szymurę. Po spotkaniu o jego przebiegu i nie tylko porozmawialiśmy z Łukaszem Wiśniewskim.

Po dwóch setach byliście pod ścianą, jednak pokazaliście charakter i wygraliście trzy kolejne partie. Padły w przerwie jakieś mocne słowa, które dały wam tego przysłowiowego kopa?Łukasz Wiśniewski:Nic mądrego nie powiedzieliśmy. Po dwóch setach znaleźliśmy się nad przepaścią. Nie mieliśmy już nic do stracenia. Myślę, że w tym momencie zaskoczyła nasza zagrywka i wreszcie choć trochę odrzuciliśmy zawiercian od siatki. Dodatkowo zmiana Rafała Szymury sporo wniosła. Wielkie ukłony osobiste dla tego zawodnika, bo wykonał kawał dobrej roboty. Później z każdą akcją, z każdym setem nakręcaliśmy się coraz bardziej. Zawodnicy Aluronu Virtu Warty trochę się wyszaleli w pierwszych dwóch partiach i potem zaczęli popełniać więcej błędów własnych i stąd taki wynik.

Przestawienie Aleksandra Śliwki na atak to było zagranie vabank trenera Gardiniego. Zmiana ustawienia jednak w tym przypadku zaskoczyła.

– Olek Śliwka jest na tyle uniwersalnym zawodnikiem, że poradzi sobie na każdej pozycji. Wielkie ukłony i dla niego, gdyż grał nie na swojej pozycji i dla Rafała Szymury, który wchodzi z ławki i robi kawał dobrej roboty pomagając nam w dużym stopniu wygrywać to spotkanie, Świetnie prezentował się nie tylko w ataku, ale i w obronie, czy bloku, kiedy kilka razy przytrzymał Mateusza Malinowskiego. To są nasze duże pozytywy i cieszymy się, że udało nam się przedłużyć tą rywalizację.

Na trzeci mecz wracacie do Kędzierzyna-Koźla i ponownie znajdziecie się w roli faworytów.

– Myślę, że nie można nas traktować jako faworytów tego pojedynku i szansę oceniałbym 50 na 50. Mam nadzieję, że ściany po raz kolejny nam pomogą i że uda nam się awansować do finału.

Zawiercianie zaczęli fantastycznie to spotkanie, ale potem było już trochę gorzej. Oni obniżyli loty, czy wy weszliście na wyższy poziom?

– W tym drugim meczu to z wysokiego „C” zaczęli zawiercianie, którzy odrzucali nas od siatki bardzo dobrą zagrywką. Dodatkowo kilka obron, wybloków i ciężko nam było zawiązać kilka składnych akcji. Później to my wskoczyliśmy na ten wyższy bieg i dlatego możemy cieszyć się ze zwycięstwa.

Patrząc z perspektywy waszej i warszawian oraz Ligi Siatkówki Kobiet nie opłaca się zajmować dwóch pierwszych miejsc po rundzie zasadniczej. Jakie jest pana zdanie na ten temat?

– W mojej osobistej opinii zajęcie dwóch pierwszych miejsc przy obecnym systemie rozgrywek za dużo nam nie daje. Wprawdzie mogliśmy trochę odpocząć, dołożyć na siłowni i spokojnie potrenować, ale co jest bardzo istotne wypadamy z rytmu meczowego, co było widać po pierwszym spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu. Chłopaki z Onico czekali ponad trzy tygodnie na spotkanie, a teraz w trzy dni grają dwa mecze. Tego kalendarza nie rozumiem całkowicie i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będą jakieś rozsądne zmiany.

Rozsądne zmiany, czyli jakie? Może powrót do play-off z udziałem ośmiu zespołów?

– Nie wiem. Są mądrzejsi ode mnie. Ja tylko wyrażam swoje zdanie, że takie czekanie trzy tygodnie na mecz nie jest dobre dla drużyny. Popatrzmy na naszą sytuację. Pracujemy na coś ponad pół roku, potem mamy trzy tygodnie przerwy i w ciągu pięciu dni możemy przegrać wszystko na co pracowaliśmy. Nie wiem czy takie przerwy są konieczne, a jeżeli tak to chciałbym żeby były krótsze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved