Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Łukasz Wiśniewski: Aspirujemy do medalu

fot. Katarzyna Antczak

– Szczerze mówiąc, oglądałem kilka spotkań Ligi Światowej i nie spodziewałem się, że dostanę powołanie. Byłem lekko zaskoczony – powiedział Łukasz Wiśniewski, który wraca do reprezentacji Polski po czteroletniej przerwie.

Wracasz do kadry po czterech latach. Spodziewałeś się tego powołania?Łukasz Wiśniewski:Rozmawiałem z trenerem po sezonie klubowym. Powiedział, że widzi mnie w reprezentacji. Już pod koniec sezonu borykałem się z problemami zdrowotnymi i wytłumaczyłem trenerowi, że potrzebuję trzech, czterech tygodni, by doprowadzić zdrowie do porządku. Wtedy zaznaczył, żebym był gotowy na telefon przed mistrzostwami Europy. Szczerze mówiąc, oglądałem kilka spotkań Ligi Światowej i nie spodziewałem się, że dostanę powołanie. Byłem lekko zaskoczony.

Jeżeli miałbyś porównać treningi w klubie i reprezentacji, to są jakieś różnice?

– Tak. W klubie mieliśmy czasami ograniczenia czasowe w hali. Tutaj tego nie ma. A tak na poważnie, praktycznie wszystko jest tak samo.

Na co stać Polskę na mistrzostwach Europy?

– W tej chwili ciężko powiedzieć. Myślę, że aspirujemy do medalu. Po to wylewamy pot na treningach, żeby o ten medal walczyć.

Rozmawiała Bożena Pieczko – polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved