Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Wiese: Rozpoczynam nowy rozdział

Łukasz Wiese: Rozpoczynam nowy rozdział

fot. Cezary Makarewicz

– Zostawiamy sporo zdrowia na treningach, żeby dobrze przygotować się do ligowych meczów. Wiadomo, zdarzają się mecze lepsze i gorsze, ale cel jest zawsze ten sam – wygrywanie i zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli – mówi nowy zawodnik Cerrad Czarnych Radom, Łukasz Wiese.

Od 2012 roku występowałeś w seniorskim zespole, a teraz przenosisz się do Radomia. Jak czujesz się przed zmianą barw klubowych oraz co sprawiło, że odszedłeś z Łuczniczki?Łukasz Wiese:Przez ostatnie cztery lata właściwie bardziej uzupełniałem dwunastkę. Ostatni rok był bardziej przełomowy, z czego się bardzo cieszę. Niewiele brakowało, a musiałbym szukać grania w znacznie słabszych zagranicznych ligach. Zostawiam wszystko za sobą i rozpoczynam nowy rozdział. Co do mojego odejścia, jedyne co mogę powiedzieć, to że nie podjąłem tej decyzji pochopnie. Wierzę, że ta zmiana wyjdzie na dobre.

Po udanym twoim sezonie, gdzie zostałeś zaproszony nawet na treningi do Spały z kadrą narodową, miałeś zapewne wiele różnych ofert. Dlaczego wybrałeś akurat Cerrad Czarnych?

Ze wszystkich opcji Czarni byli najrozsądniejszym posunięciem. W Radomiu powstaje drużyna nie na rok, tylko na dwa-trzy lata, co ma ogromny wpływ na zgranie i stabilność zespołu, które będzie miało wpływ na późniejszy wynik. Oczywiście nie można pominąć kibiców, którzy są jak siódmy zawodnik na parkiecie i tworzą niesamowitą atmosferę.

Masz dopiero 23 lata, a już jesteś w kręgu zainteresowań trenera Stephane’a Antigi. W jednym z wywiadów dla strony Łuczniczki Bydgoszcz, na pytanie, kto był najsłynniejszą osobą, jaką poznałeś do tej pory – odpowiedziałeś Stephane Antiga. Jak oceniasz posezonowe treningi z kadrą oraz francuskim trenerem?

Dopiero i aż 23 lata. Niestety ten okres „młodego zawodnika” mam już za sobą. Takie treningi nawet w formie sparingpartnera są czymś wyjątkowym. Trenerski duet uzupełnia się w stu procentach i mam nadzieję, że najbliższy sezon pozwoli mi na nabranie doświadczenia, żeby znaleźć się na liście reprezentantów.

Teraz przyjdzie ci współpracować z Robertem Pryglem – w Radomiu jest on prawdziwą ikoną siatkówki. Uważasz go za dobrego szkoleniowca?

Nigdy nie miałem przyjemności z nim współpracować. Przez wiele lat był jednym z najlepszych polskich atakujących, więc bardzo się cieszę, że teraz będę miał możliwość pracy z tym szkoleniowcem.

Jak oceniasz ruchy transferowe Cerrad Czarnych. Jak zapewne dobrze widziałeś z klubem pożegnało się aż dziewięciu zawodników.

Cały zespół jest prowadzony bardzo mądrze. Na pewno nikt nie jest niezastąpiony. Jedni odchodzą, a przychodzą następni, którzy włożą tyle samo pracy i zaangażowania. Zespół będzie się składał w głównej mierze z Polaków, co mnie bardzo cieszy. Do tego doświadczeni i solidni zagraniczni zawodnicy, także jestem przekonany, że wszyscy będziemy się dobrze uzupełniać.

Rozmawiał Adam Kursiewicz – więcej w serwisie radomsport.pl

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved