Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Wasąg: System przygotowań jest intensywny

Łukasz Wasąg: System przygotowań jest intensywny

Od poniedziałku, 21 sierpnia, Huragan Międzyrzec Podlaski przygotowuje się do nowego sezonu. Do drużyny powrócił doświadczony Tomasz Nowacki.

Rozgrywającym zespołu miał być Łukasz Durbajłło, ale zdecydował się na przenosiny do Orła Międzyrzecz. Tym samym w wolne miejsce wskoczył właśnie Nowacki. – To bardzo dobre rozwiązanie – przekonuje Łukasz Wasąg, trener Huraganu. Nie tak dawno szkoleniowiec był zmiennikiem właśnie… Nowackiego. Na powrocie rozgrywającego powinien skorzystać cały zespół. – Wraca do nas były kapitan. Bardzo cieszymy się z takiego rozstrzygnięcia z kilku powodów. Tomek w większości zna drużynę i jest stąd. Ta zmiana powinna nam wyjść tylko na lepsze – zapowiada opiekun zespołu. Konkurentem Nowackiego do miejsca w wyjściowej szóstce będzie jeszcze bardziej doświadczony Piotr Milewski. Były zawodnik m.in. Avii Świdnik doskonale zna się z trenerem Wasągiem (grali razem w Świdniku) i zdecydował się pomóc koledze w nowym wyzwaniu. – Nowacki i Milewski to najlepszy duet, o jakim mogliśmy marzyć – przyznaje Wasąg.Z poprzedniego sezonu w zespole pozostał przyjmujący Sylwester Kasjaniuk. – Pierwotnie była mowa, że nas opuści. Ostatecznie siatkarz zdecydował się na kontynuację kariery w klubie z Międzyrzeca. Będzie to duże wzmocnienie na siatce – uważa opiekun zespołu. Do kadry dołączyli ostatnio zawodnicy UKS-u IFLO Zakład Karny Biała Podlaska: przyjmujący Patryk Sobieszczak i Maciej Bielecki, atakujący Bartosz Robert oraz środkowy Jacek Malczewski. Na pozycji libero grać będzie młodszy brat Macieja Bieleckiego – Michał. To reprezentant Polski U-16, występujący ostatnio w UKS-ie Serbinów Biała Podlaska.

Od poniedziałku siatkarze z Międzyrzeca trenują codziennie, rano i wieczorem. – System przygotowań jest intensywny. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej przygotować się do sezonu – zapowiada trener Wasąg. Rozgrywki II ligi Huragan rozpocznie 30 września wyjazdowym spotkaniem z Metrem Warszawa. – 2 września pojedziemy na turniej do Świdnika, a 16 zmierzymy się z Huraganem Wołomin. Z kolei tydzień później rozegramy dwa sparingi z LKPS-em Politechniką Lublin – mówi szkoleniowiec.

Cały artykuł dostępny w Dzienniku Wschodnim

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved