Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Usowicz: Z sezonu na sezon prezentuję się coraz lepiej

Łukasz Usowicz: Z sezonu na sezon prezentuję się coraz lepiej

fot. Natalia Grabarczyk

– Jednym z powodów jest mój rozwój osobisty. Uważam, że w klubie są do tego dobre warunki i liczę na regularną grę w pierwszej szóstce – powiedział o powodach przedłużenia współpracy z Norwidem jego środkowy, Łukasz Usowicz.

 Mijają lata, a Łukasz Usowicz wciąż gra w Częstochowie. Pamiętasz jak zaczęła się twoja przygoda z częstochowskim Norwidem? Zaczynałeś bodaj w 2013 roku grą w kadetach?

Łukasz Usowicz:- Dokładnie tak, do Norwida przyszedłem już w pierwszej klasie liceum do drużyny kadetów. A początek mojej przygody z klubem pamiętam bardzo dobrze. Już wtedy pod okiem trenera Piotra Stachury jako drużyna zajęliśmy 7 miejsce w MP. Później w juniorze naszą drużynę przejął trener Radosław Panas, kiedy to powtórzyliśmy wynik z kadeta.

Niebawem ruszy nabór do klas sportowych Norwida, ty również tak zaczynałeś swoją siatkarską przygodę. Co powiedziałbyś do tych wszystkich młodych ludzi, którzy wciąż wahają się czy warto spróbować?

– Na pewno chciałbym im powiedzieć, że uczęszczanie do klasy sportowej z tak licznymi treningami jest najlepszym sposobem, aby jak najbardziej rozwinąć swoje umiejętności siatkarskie. Poza tym jest to wspaniała przygoda i szansa na poznanie wielu nowych ludzi.

Debiut w rozgrywkach seniorskich zaliczyłeś w sezonie 2016/17, dla Norwida był to poligon doświadczalny na tym szczeblu rozgrywek.

– Pamiętam, że był to dla mnie, jak i całej drużyny bardzo ciężki sezon. Nie miałem jeszcze szansy na regularną grę i sportowo spadliśmy z ligi. Do tego cały klub uczył się jak wygląda funkcjonowanie w pierwszej lidze. Na szczęście przez względy poza sportowe udało nam się pozostać w lidze i kontynuowaliśmy naszą przygodę na tym szczeblu rozgrywkowym.

Można powiedzieć, że z każdym sezonem Uso staje się coraz bardziej kompletnym graczem. Poprzedni sezon, do momentu zatrzymania rozgrywek, miałeś imponujący. Żałowałeś, że trzeba było zakończyć sezon przedwcześnie?

– Patrząc wstecz, rzeczywiście z sezonu na sezon prezentuję się na boisku coraz lepiej i mam zamiar zrobić wszystko, aby kolejne sezony były coraz lepsze. Trochę szkoda, że sezon zakończył się w taki sposób, natomiast bardziej żałowałbym takiego obrotu spraw, jeżeli mielibyśmy miejsce w play-off.

Przez te wszystkie lata gry w Częstochowie która sytuacja utkwiła ci najbardziej w pamięci?

– Najbardziej w pamięci utkwił mi sezon, kiedy razem z AZS-em Częstochowa występowaliśmy w pierwszej lidze. W szczególności były to pierwsze wygrane derby w hali pękającej w szwach przy ulicy Jasnogórskiej.

Co sprawiło, że zdecydowałeś się przedłużyć kontrakt z drużyną Exact Systems Norwid Częstochowa?

– Oczywiście, w sezonie 2020/21 będę nadal z przyjemnością reprezentował barwy Norwida. Na pewno jednym z powodów jest mój rozwój osobisty. Uważam, że w klubie są do tego dobre warunki i liczę na regularną grę w pierwszej szóstce.

Koncentrujesz się już na nowym sezonie, czy wykorzystujesz wolny czas na odpoczynek i relaks?

– Na razie trochę odpoczywam ale jest to aktywny odpoczynek, regularnie ćwiczę i staram się jak najwięcej ruszać. Wiadomo, że sytuacja aktualnie nie jest łatwa. Wszystkie obiekty sportowe, a co najważniejsze siłownie, których najbardziej mi brakuje, są pozamykane. Dlatego ćwiczę w domu z gumami oporowymi oraz dużo czasu poświęcam na jazdę na rowerze.

źródło: ksnorwidczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved