Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Usowicz: Nie oddamy ani jednego punktu bez walki

Łukasz Usowicz: Nie oddamy ani jednego punktu bez walki

fot. Natalia Grabarczyk

– Powoli się poznajemy i docieramy. Z treningu na trening nasza gra wygląda coraz lepiej oraz widać postępy na siłowni. Staramy się realizować założenia trenera, ale mamy przed sobą jeszcze ogrom pracy – powiedział Łukasz Usowicz środkowy Norwida Częstochowa.

Za wami kilka tygodni ciężkich przygotowań do sezonu 2019/20? Jesteście zadowoleni z efektów dotychczasowej pracy?Łukasz Usowicz: Oczywiście jesteśmy zadowoleni mimo tego, że mamy w większości nowy, młody zespół. Dopiero powoli się poznajemy i docieramy. Z treningu na trening nasza gra wygląda coraz lepiej oraz widać postępy na siłowni. Staramy się realizować założenia trenera, ale mamy przed sobą jeszcze ogrom pracy i bez tego się nie obędzie.

Sezon 2019/20 rozpoczniecie z dość sporymi zmianami. Wasz zespół ma nowego trenera oraz znacząco zmieniła się kadra drużyny. Jak ocenia pan te zmiany?

– Tak jak wspomniałem, jest to praktycznie nowy i bardzo młody zespół. Zmiany oceniam pozytywnie. Trener wniósł wiele nowych rzeczy odnośnie treningów i sposobu gry, a na treningach widać zaangażowanie i ambicje, co mam nadzieję będzie dawać efekty w rozgrywkach I ligi.

Za wami już pierwsze sparingi przed sezonem. Chyba dobrze było poczuć już taką namiastkę sportowej rywalizacji?

– Sportowa rywalizacja towarzyszy nam na co dzień w czasie treningów, chociaż wiadomo w meczach sparingowych to zupełnie coś innego. Sparingi pozwalają nam stawić czoła oraz sprawdzić swoją grę na tle drużyn, z którymi za niedługo będziemy rywalizować o ligowe punkty.

Kilka dni temu mieliście okazję zmierzyć się z zespołem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To chyba było ciekawe doświadczenie?

– To prawda, było to bardzo ciekawe doświadczenie. Mieliśmy pierwszą okazję, aby zmierzyć się z drużyną, która nie ma nic wspólnego z polską ligą. Był to na pewno nowy impuls do dalszego trenowania, wiele informacji o tym, co trzeba jeszcze poprawić oraz możliwość sprawdzenia swoich sił na tle innej zagranicznej drużyny.

Już w najbliższy piątek i sobotę będziecie gospodarzami I Memoriału Janusza Sikorskiego. W Częstochowie zagra KS Lechia, LUK Politechnika i Stal. To będzie bardzo dobry sprawdzian waszej formy.

– Jak każdy sparing będzie to znakomity sprawdzian dla naszej drużyny, z którego na pewno będziemy wyciągać kolejne wnioski. Memoriał jest obsadzony bardzo mocnymi drużynami i spodziewam się ogromu dobrej siatkówki w każdym ze spotkań. Chciałem zaprosić wszystkich kibiców siatkówki zarówno na mecze Memoriału, jak i na odsłonięcie tablicy upamiętniającej postać Janusza Sikorskiego, które odbędzie się w sobotę pomiędzy meczem o trzecie, a o pierwsze miejsce.

Będzie to I Memoriał Janusza Sikorskiego, wybitnego trenera przez lata związanego z Norwidem Częstochowa. Jak wspomina pan tego szkoleniowca?

– Prawdę mówiąc, niestety nie miałem szansy długo trenować pod okiem ś.p. trenera Janusza Sikorskiego. Mimo to, wspominam go jako bardzo dobrego trenera jak i człowieka. Każdy kto miał z nim przyjemność pracować od razu wiedział, że siatkówka jest jego pasją oraz posiada niesamowitą wiedzę na jej temat. Do tego potrafił znakomicie zmotywować każdego zawodnika do pracy.

Na koniec proszę zdradzić, cel Exact Systems Norwid Częstochowa na nadchodzący sezon KRISPOL I ligi mężczyzn to?

– Każdy z nas jest bardzo ambitny i chciałby grać o najwyższe cele w lidze. Póki co, naszym pierwszym celem jest doskonale zżyć się, jako drużyna oraz bawić się siatkówką. Na pewno nie oddamy ani jednego punktu bez walki, a resztę czas pokaże.

źródło: 1liga.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved