Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Usowicz: W naszym przypadku można powiedzieć, że sezon się praktycznie skończył

Łukasz Usowicz: W naszym przypadku można powiedzieć, że sezon się praktycznie skończył

fot. Natalia Grabarczyk

– Oglądając komunikaty o kolejnych odwołanych rozgrywkach byliśmy na to przygotowani i nie zaskoczyła nas ta informacja, ale dowiedzieliśmy się o tym na ostatnią chwilę w piątek po porannym treningu – przyznał Łukasz Usowicz, środkowy Exact Systems Norwida Częstochowa.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmienia się z dnia na dzień. W trakcie minionego tygodnia rząd zwiększył obostrzenia i pod znakiem zapytania stało kontynuowanie rozgrywek sportowych. Jak w takiej sytuacji wyglądały treningi Exact Systems Norwida Częstochowa? – Przygotowania do ostatniego meczu wyglądały tak jak zawsze. Pracowaliśmy cały tydzień, ale równocześnie wszyscy obserwowaliśmy co się dzieje w związku z epidemią koronawirusa – wyjaśnił Łukasz Usowicz, środkowy częstochowskiego zespołu. PLS w początkowym komunikacie poinformował, że Krispol I liga rozegra ostatnią kolejkę fazy zasadniczej, jednak ostatecznie odwołano sobotnie mecze. 14 marca częstochowianie mieli podejmować Mickiewicza Kluczbork. – Szczerze mówiąc, oglądając komunikaty o kolejnych odwołanych rozgrywkach byliśmy na to przygotowani i nie zaskoczyła nas ta informacja, ale dowiedzieliśmy się o tym na ostatnią chwilę w piątek po porannym treningu – dodał.Liga przerwana została w momencie, gdzie kwestia pierwszego i ostatnich miejsc po fazie zasadniczej jest już jasna. Nie wiadomo jednak, jakie ustalenia nastąpią, jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione. Czy siatkarze myślą, co dalej z sezonem? – W naszym przypadku można powiedzieć, że sezon się praktycznie skończył. Niestety nie zagramy o najwyższe miejsca w lidze, więc czekamy na rozwój sytuacji i komunikaty władz ligi. Myślę, że na wznowieniu gry najbardziej zależy czołowej ósemce, ale powinno się przeczekać epidemię i bezpiecznie wznowić rozgrywki – przyznał Usowicz.

Niepewna sytuacja znacznie utrudnia utrzymanie formy. – Treningi tak jak w większości klubów zostały odwołane na razie na najbliższy tydzień. Nie dostaliśmy specjalnych wytycznych, ale każdy z nas wie, że musi o siebie zadbać w tym czasie, chociaż jest to utrudnione, gdyż wszystkie obiekty takie jak siłownie zostały zamknięte. Pozostają ćwiczenia w domowym zaciszu i ograniczenie wychodzenia na zewnątrz – opowiedział środkowy Norwida.

Norwid w tym sezonie pozostawał w dolnych rejonach tabeli. Częstochowianie z 25 meczów wygrali tylko 9, gromadząc 27 punktów. Indywidualnie Usowicz ma za sobą udany sezon, wystąpił w 83 setach i zdobył 189 punktów. – Osobiście jestem zadowolony ze swojej gry w tym sezonie, ale z drugiej strony jestem też rozczarowany naszą pozycją w tabeli. Przed sezonem nikt w drużynie nie spodziewał się takiego miejsca. Wszyscy celowaliśmy w play-off, ale boisko zweryfikowało i nie udało nam się osiągnąć celu – zakończył Łukasz Usowicz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved