Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Usowicz: Mieliśmy inne plany przed sezonem

Łukasz Usowicz: Mieliśmy inne plany przed sezonem

fot. Norwid Częstochowa

Exact Systems Norwid Częstochowa przegrał pierwszy mecz w rywalizacji o 5. miejsce. Częstochowianie w ostatnim spotkaniu we własnej hali w tym sezonie ulegli BBTS-owi Bielsko-Biała 1:3. – Te mecze są bardzo nierówne. Jeden zespół zdobywa przewagę, później drugi goni, pojawiają się błędy. Myślę, że mimo wszystko w sobotę było trochę fajnych wymian, które mogły się podobać kibicom – podsumował Mateusz Piotrowski, atakujący częstochowskiego zespołu.

Celem Norwida w dobiegającym końca sezonie 2018/2019 była walka o medale. Częstochowianie jednak przegrali ćwierćfinał z APP Krispolem Września i pozostała im rywalizacja o miejsca 5-8. Zawodnicy nie ukrywają, że nie jest im łatwo zmotywować się na ostatnie spotkania w sezonie. – Te mecze trzeba rozegrać a motywacja nie jest taka, jak w ćwierćfinale. Po pierwsze to nie był nasz cel, a po drugie nie ma już większej różnicy, jeśli chodzi o miejsce w tabeli. Te mecze są bardzo nierówne. Jeden zespół zdobywa przewagę, później drugi goni, pojawiają się błędy. Myślę, że mimo wszystko w sobotę było trochę fajnych wymian, które mogły się podobać kibicom – przyznał Mateusz Piotrowski.W minionym sezonie częstochowianie zajęli siódme miejsce, przegrywając rywalizację o miejsca 5-8 ze Ślepskiem Suwałki. – Ciężej jest zagrać o piąte miejsce, niż byłoby walczyć o medale. To nie jest nasza ambicja grać o takie miejsca. Mieliśmy inne plany przed sezonem. Trochę motywacja spadła. Z wrocławianami było o nią łatwiej, bo jednak walczyć o miejsca 7-8 i w najgorszym wypadku skończyć na ósmym a skończyć na piątym czy szóstym, to jest różnica. Dodatkowo chodziło o to, by poprawić wynik z poprzedniego sezonu. To się udało – stwierdził Łukasz Usowicz.

Rywalizacja o 5. miejsce toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz rozegrany zostanie w czwartek w Bielsku-Białej. Jeśli Norwid wygra to starcie, decydujący pojedynek zaplanowano na piątek. – Ciężko gra się w hali w Bielsku-Białej. Pojedziemy jednak tam walczyć i postaramy się doprowadzić do trzeciego meczu – powiedział atakujący Norwida. – W czwartek zagramy drugi mecz i mam nadzieję, że zostaniemy na trzecie spotkanie i jeszcze wywalczymy to piąte miejsce – dodał środkowy drużyny z Częstochowy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved