Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Usowicz: Liczymy na długo wyczekiwane zwycięstwo

Łukasz Usowicz: Liczymy na długo wyczekiwane zwycięstwo

Exact Systems Norwid Częstochowa wciąż nie przełamał wyjazdowej niemocy. Dodatkowo dość niespodziewanie odsunięto od prowadzenia drużyny trenera Tomasza Wasilkowskiego i w czwartkowym meczu przeciwko AGH Kraków zespół poprowadzi Piotr Lebioda. – Praktycznie nie ma czasu na cięższy trening. Możemy pozwolić sobie tylko na dopracowanie szczegółów i przetrenowanie najważniejszych elementów. Dalej twierdzę, że jesteśmy doskonale przygotowani przez trenera Tomasza Wasilkowskiego i liczymy na długo wyczekiwane zwycięstwo – powiedział częstochowski środkowy Łukasz Usowicz.

Na koniec pierwszej rundy zasadniczej przegraliście z Mickiewiczem 0:3. Niestety w dalszym ciągu trwa wasza niemoc na wyjeździe.

Łukasz Usowicz: Tak jak pani zauważyła, rzeczywiście w dalszym ciągu nie możemy się przełamać w meczach wyjazdowych, ale wierzę w to, że wygrane przyjdą z czasem i będziemy przywozić punkty z najcięższych terenów.

Świetnie rozpoczęliście pierwszego seta w Kluczborku. Można powiedzieć, że byliście na prostej drodze do zwycięstwa. Gospodarze jednak odrobili straty i doprowadzili do remisu, a następnie wygrali na przewagi. Co stało się z waszą grą praktycznie w jednym ustawieniu?
– Ciężko powiedzieć. Mieliśmy spory przestój w bardzo ważnym momencie meczu. Wydawało się, że mamy seta pod pełną kontrolą i trochę spadła nam koncentracja, dzięki czemu przeciwnik nabrał wiatru w żagle.

Przegrana końcówka pierwszego seta podcięła wam skrzydła? Rzutowała na grę w kolejnych partiach?
– Myślę, że trochę tak, a jednocześnie zespół z Kluczborka bardziej uwierzył w swoje zwycięstwo. Grali coraz pewniej, aż do ostatniej piłki.

Za wami intensywne dni, bo gracie praktycznie co trzy dni. Kolejny mecz zagracie już w czwartek, a waszym przeciwnikiem będzie AZS AGH Kraków.
– To prawda, praktycznie nie ma czasu na cięższy trening. Możemy pozwolić sobie tylko na dopracowanie szczegółów i przetrenowanie najważniejszych elementów. Dalej twierdzę, że jesteśmy doskonale przygotowani przez trenera Tomasza Wasilkowskiego i liczymy na długo wyczekiwane zwycięstwo.

Pierwszą część rundy zasadniczej zakończyliście na 11. miejscu z dorobkiem 12 punktów. Jak oceni pan tę część sezonu w waszym wykonaniu?
– Na pewno każdy z nas liczył na dużo więcej punktów i dawał z siebie wszystko, żeby było ich na naszym koncie jak najwięcej. Jednak jaka jest rzeczywistość każdy widzi. Póki co, nie jesteśmy usatysfakcjonowani i jedyne co nam pozostaje, to skupić się w zupełności na kolejnych meczach.

źródło: krispol1liga.pl