Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Usowicz: Czeka nas ciężkie zadanie

Łukasz Usowicz: Czeka nas ciężkie zadanie

fot. Natalia Grabarczyk

W niedzielę, na zakończenie rywalizacji w 19. kolejce Krispol I ligi Exact Systems Norwid Częstochowa podejmie APP Krispol Wrześnię. W pierwszym meczu wrześnianie wygrali za trzy punkty. – W spotkaniach domowych czujemy się mocniejsi i jeżeli zagramy takie spotkanie jak z Politechniką Lublin, to jestem spokojny o wynik końcowy – mówił przed pojedynkiem Łukasz Usowicz, środkowy częstochowskiego zespołu.

Przegraliście ze Stalą Nysa S.A. 0:3. Chyba największy żal możecie mieć o przegraną w pierwszym secie, bo mieliście duże szanse na wygraną?Łukasz Usowicz: Dobrze weszliśmy w mecz i w pierwszym secie postawiliśmy trudne warunki liderowi. Niestety popełniliśmy zbyt wiele własnych błędów, przez co nie udało się nam zwyciężyć w tej partii.

Przeciwnicy wyszli na to sobotnie spotkanie w nieco zmienionym składzie. Na ataku zagrał Łukasz Kaczorowski, a na przyjęciu zagrał Kamil Długosz, którzy zajęli miejsce odpowiednio Bartosza Krzyśka oraz Łukasza Łapszyńskiego. Zaskoczyły was te zmiany?

– Nie byliśmy zaskoczeni tymi zmianami. Na odprawach omówiliśmy wszystkich zawodników przeciwnika biorąc pod uwagę to, że drużyna z Nysy ma dwie bardzo mocne szóstki i każdy z nich może wyjść i zagrać bardzo dobre spotkanie.

Czego zabrakło, żeby nawiązać bardziej wyrównaną walkę z nyską drużyną?

– Na pewno popełniliśmy zbyt dużo błędów. Poza tym mocna zagrywka nyskiej drużyny zmuszała nas do gry na wysokim podwójnym, a nawet potrójnym bloku. Nie wykorzystaliśmy również wielu kontrataków, co w meczu z takim przeciwnikiem szybko obróciło się przeciwko nam. Poza pierwszym setem nie mogliśmy złapać kontaktu punktowego.

Przed wami bardzo ważne spotkania o niezwykle cenne punkty. Teraz zajmujecie bezpieczne 12. miejsce, ale SPS Chrobry traci do was zaledwie 2 oczka. Chyba czujecie oddech rywali na swoich plecach?

– Teraz każdy mecz będzie dla nas za sześć punktów, a żadna z drużyn nie odda ich bez walki. Czeka nas ciężkie zadanie, ale wierzę w to, że uda się nam odskoczyć od tego niebezpiecznego trzynastego miejsca.

W niedzielę do Częstochowy przyjedzie APP Krispol. To niezwykle trudny przeciwnik, który podobnie jak wy jest bardzo podrażniony porażką w Bielsku-Białej. Kibice pewnie życzyliby sobie takiego meczu, jaki rozegraliście przeciwko LUK Politechnice kilkanaście dni temu.

– APP Krispol to bardzo ciężki przeciwnik, ale na pewno będziemy chcieli zrewanżować się wrześnianom za porażkę na ich hali. W spotkaniach domowych czujemy się mocniejsi i jeżeli zagramy takie spotkanie jak z Politechniką Lublin, to jestem spokojny o wynik końcowy.

Rozmawiała Katarzyna Porębska.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved