Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Tobys: Do PlusLigi musimy się przygotować finansowo i organizacyjnie

Łukasz Tobys: Do PlusLigi musimy się przygotować finansowo i organizacyjnie

fot. Gwardia Wrocław

– Chcemy awansować do play-off, ale do PlusLigi musimy się przygotować finansowo i organizacyjnie. A jeśli zawodnicy pozytywnie nas zaskoczą, to zrobimy wszystko, żeby im dorównać – mówi prezes pierwszoligowej Gwardii Wrocław Łukasz Tobys w wywiadzie dla serwisu sportowy24.pl.  Na pytanie o budżet klubu odpowiada: – Dopinamy go, ale jest dobrze. Cel mamy taki, by to startu ligi mieć już wszystko.

Fundamenty nowej Gwardii są na tyle solidne, żeby to nie była druga Stocznia Szczecin?Łukasz Tobys:Moim zdaniem tak. Oczywiście to inne budżety, ale tu jest ekipa, która ma narzędzia i umiejętności. Widzę też energię, która jest przy nowej odsłonie Gwardii. My dopiero 30 lipca przejęliśmy prawa do drużyny od stowarzyszenia „KS Gwardia Wrocław”. W tym krótkim czasie zmieniło się bardzo wiele. Jest nowa strona internetowa, zmieniliśmy logo…Chcieliśmy zaznaczyć w ten sposób, że odłączyliśmy się od stowarzyszenia. Nie odcinamy się od historii, ale dzięki temu zakomunikowaliśmy, że powstało coś nowego. Może mnie niektórzy za to zlinczują, ale jeszcze kiedy pracowałem w stowarzyszeniu Gwardia jako menadżer, to chciałem zmienić logo.

To prawda, że na zakończenie sezonu byliście na minusie?

– Tak. Dlatego stworzyliśmy nowy podmiot. Oczywiście mamy podpisane porozumienie ze stowarzyszeniem KS Gwardia Wrocław, że po przejęciu drużyny, będziemy stowarzyszenie wspierać finansowo.

A co ze szkoleniem młodzieży? W praktyce nowa Gwardia Wrocław ma tylko drużynę seniorską. Drużyny młodzieżowe są pod skrzydłami stowarzyszenia.

– Młodzież jest dla nas bardzo ważna. Myślimy o tym, ale póki coś jest tak jak Pan mówi. Już teraz jednak mamy u siebie wychowanków Gwardii jak Krzysztof Kołtowski czy Jędrzej Kaźmierczak. Chcemy by był pomost między stowarzyszeniem a nami. Docelowo jednak chcielibyśmy się tą młodzieżą zajmować. Zobaczymy, jak to się będzie rozwijać.

Awans do PlusLigi do cel obowiązkowy na zbliżający się sezon?

– Nie. Chcemy awansować do play-off, ale do PlusLigi musimy się przygotować finansowo i organizacyjnie. A jeśli zawodnicy pozytywnie nas zaskoczą, to zrobimy wszystko, żeby im dorównać (uśmiech).

Jak udało się ściągnąć Marcela Gromadowskiego?

– Już w poprzednim sezonie trochę z nami trenował. Wracał wówczas po kontuzji. Cały czas mieliśmy kontakt. Tak od słowa do słowa… Tu zaczynał swoją karierę, więc dla niego to pewnie taka wisienka na torcie. To jednak nie jest absolutnie jego emerytura.

Rozmawiał Jakub Guder – cały wywiad w serwisie sportowy24.pl

źródło: sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved