Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Tobys: Chcemy zostawić trzon zespołu

Łukasz Tobys: Chcemy zostawić trzon zespołu

fot. Gwardia Wrocław

W przedwcześnie zakończonym sezonie I ligi mężczyzn KFC Gwardia Wrocław uplasowała się na piątym miejscu. Jak na razie – ze względu na sytuację w kraju i na świecie rozmowy transferowe. Prezes wrocławskiego klubu przyznaje, że chciałby utrzymać trzon zespołu. – W zależności od tego, na co będzie nas stać podpiszmy kolejne kontrakty. Budżet oczywiście jeszcze nie jest zamknięty – przyznaje w rozmowie ze Słowem Sportowym.

Sezon zakończył się przedwcześnie. Jakie to miało dla was konsekwencje?Łukasz Tobys:Miało to dla nas konsekwencje zarówno sportowe, jak i finansowe. Nasz trener znany jest z tego, że potrafi świetnie przygotować zawodników do play-off i na to liczyliśmy. Zespoły z pierwszych miejsc w tabeli zaczęły dołować i myślę, że mieliśmy spore szanse w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Druga sprawa to sponsorzy. Prowadziliśmy rozmowy, które miały być sfinalizowane. Założenie było takie, że nowy sponsor będzie nas wspierał właśnie w decydującym momencie sezonu. To pozwoliłoby nam zamknąć rok rozgrywkowy z niezłym wynikiem finansowym i automatycznie rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu. Niestety, finał był zupełnie inny.

Jak sytuacja wygląda obecnie? Myślice już o starcie rozgrywek, kompletujecie skład?

Owszem, rozmawiamy z zawodnikami. Nie jest tajemnicą, że chcemy zostawić trzon zespołu. W zależności od tego, na co będzie nas stać podpiszmy kolejne kontrakty. Budżet oczywiście jeszcze nie jest zamknięty. Rozmowy ze sponsorami są w zawieszeniu. Nie wiemy, jaka będzie sytuacja z naszymi dotychczasowymi, głównymi partnerami. Powiem szczerze, że znajdujemy się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Zainicjowaliśmy pomoc dla szpitala zakaźnego przy Koszarowej we Wrocławiu, a prawda jest taka, że sami być może tej pomocy będziemy potrzebować. Jestem pewien, że nadchodzący sezon będzie bardzo trudny, nie tylko dla nas, ale dla wielu klubów i całego sportu.

A jakie jest stanowisko związku w całej sytuacji? Otrzymujecie jakieś informacje np. dotyczące tego, kiedy rozpocznie się kolejny sezon?

Zachowaniem związku jestem niestety rozczarowany. O przedwczesnym zakończeniu sezonu dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych, dopiero później dostaliśmy oficjalną wiadomość. Obecnie związek milczy.

Macie kontakt z zawodnikami, trenują w tej trudnej sytuacji?

Tak, jesteśmy w stałym kontakcie. Zawodnicy mają kontrakty do końca maja, więc obecnie rozmawiamy z nimi również o tym czy je przedłużymy, czy rozwiążemy. Co do treningów, oczywiście. Są w stałym kontakcie z trenerem. Ponad to, mamy miejsce, w którym mogliby trenować dwójkami, mówię o centrum medycznym SportsMedic, które niedawno zostało otwarte. Są tam salki treningowe, które mogliby wykorzystać nasi zawodnicy.

Cała rozmowa Anny Szumskiej w serwisie Słowo Sportowe.

źródło: slowosportowe.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved