Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Swodczyk na dłużej w Aluron Virtu Warcie Zawiercie

Łukasz Swodczyk na dłużej w Aluron Virtu Warcie Zawiercie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Środkowy Aluron Virtu Warty Zawiercie, Łukasz Swodczyk przedłużył kontrakt z klubem. Dla Swodczyka będzie to szósty sezon w jurajskich barwach, co czyni go najdłużej występującym zawodnikiem w klubie. – Byłoby świetnie, gdybyśmy zdobyli medal. Byłoby to zwieńczenie mojej przygody z klubem i na to liczę, że się uda – mówi środkowy zawiercian.

Biorąc pod uwagę wynik w Pucharze Polski w lidze to na pewno jest to najlepszy sezon klubu. Zresztą jest to historyczny sezon dla klubu i powinniśmy być zadowoleni z tego rezultatu. Jestem przekonany, że gdyby przed sezonem ktoś nam powiedział, że zajmiemy czwarte miejsce w lidze i czwarte miejsce w Pucharze Polski, to bralibyśmy to w ciemno – podsumował miniony sezon Aluron Virtu Warty Zawiercie Łukasz Swodczyk.Środkowy Warty pozostanie w klubie na kolejny sezon. – Byłoby świetnie, gdybyśmy zdobyli medal. Byłoby to zwieńczenie mojej przygody z klubem i na to liczę, że się uda. Jeśli nie w lidze, to może w Pucharze Polski, a jeszcze przed nami puchary europejskie, także jest gdzie grać – przyznaje Swodczyk, dla którego będzie to już szósty sezon w żółto-zielonych barwach.

Obserwuje rozwój klubu, jestem tu najdłużej ze wszystkich, łącznie z prezesem. Prezes jest najdłużej, ja chyba jestem zaraz po nim najdłużej w klubie z ludzi, którzy tutaj zostali. Rozwój jest niesamowity – sześć lat i dojście od beniaminka I ligi do walki o medale w PlusLidze to ogromny progres, nie wiem, czy była jakakolwiek drużyna, która tyle zdobyła w przeciągu pięciu sezonów – mówi Swodczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, youtube - Aluron Virtu Warta Zawiercie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved