Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Swodczyk: Każdy może grać

Łukasz Swodczyk: Każdy może grać

Aluron Virtu Warta Zawiercie wywalczyła w środę we własnej hali komplet punktów. Chemik Bydgoszcz zdołał rywalom urwać tylko jednego seta. Spotkanie było jednak bardzo wyrównane. – Chemik Bydgoszcz jest bardzo dobrym zespołem, ma bardzo silnych wysokich zawodników i gra bardzo dobrą siatkówkę. Mocno kopią też zagrywką, więc spodziewaliśmy się ciężkiego meczu – chwalił przeciwników po meczu Łukasz Swodczyk.

W trzech partiach tego meczu o zwycięstwie decydowały zacięte końcówki. W dwóch z nich chłodne głowy gospodarzy pozwoliły im triumfować. Drużyna Jakuba Bednaruka w Zawierciu pokazała się jednak z dobrej strony, mimo że nie wywalczyła żadnych punków. – Chemik Bydgoszcz jest bardzo dobrym zespołem, ma bardzo silnych wysokich zawodników i gra bardzo dobrą siatkówkę. Mocno kopią też zagrywką, więc spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Liga jest na tyle wyrównana, że w każdym meczu musimy spodziewać się ciężkiej walki – powiedział po wygranej Łukasz Swodczyk. W ostatnim secie udało się nam ustrzelić ich zagrywką. W pierwszej i drugiej partii popełniliśmy sporo błędów w tym elemencie, ale później zagrywka się wyregulowała i myślę, że to przyczyniło się do naszego zwycięstwa w tym meczu – dodał zawodnik.

Łukasz Swodczyk rozegrał całe spotkanie, zdobywając dla swojej drużyny siedem punktów – pięć atakiem i dwa blokiem. – Trener dał mi szansę i cieszę się z tego. Myślę, że w miarę ją wykorzystałem. Jak widać rotujemy się, każdy może grać – to jest fajne – podsumował środkowy drużyny z Zawiercia.

Ekipa Aluron Virtu Warty Zawiercie nie ma dużo czasu pomiędzy ostatnim starciem,a kolejnym meczem wyjazdowym. Drużyna prowadzona przez trenera Lebedewa już w piątek zmierzy się w hali na Podpromiu z Asseco Resovią. – W czwartek już wyjeżdżamy, ale mecz gramy o 20:30, więc mamy trochę czasu, by odpocząć. Myślę, że w Rzeszowie będzie dobrze – kończy pozytywnie nastawiony do tego meczu Łukasz Swodczyk.

źródło: inf. prasowa, inf. własna