Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Swodczyk na dłużej w Zawierciu

Łukasz Swodczyk na dłużej w Zawierciu

fot. Aleksandra Twardowska

Beniaminek z Zawiercia przedłużył umowę z kolejnym zawodnikiem, tym razem jest to środkowy Łukasz Swodczyk. 27-latek do Aluronu Virtu Warty dołączył przed inauguracyjnym sezonem w I lidze, co tym samym oznacza, że będzie to jego piąty rok w klubie.

Kiedy cztery lata temu przychodziłem do Zawiercia, nikt nie spodziewał się, że za kilka lat będziemy rywalizować w PlusLidze. Chcę się dalej rozwijać razem z Aluronem Virtu Wartą – powiedział Łukasz Swodczyk, komentując swoją decyzję o pozostaniu w 9. ekipie minionego sezonu. Środkowy w tegorocznych rozgrywkach wystąpił w 31 meczach, zdobywając 182 oczek (średnia 5 punktów na mecz), z czego 11 po asach serwisowych i 37 dzięki skutecznym blokom.27-letni środkowy to zawodnik z najdłuższym stażem w Aluronie Virtu. Przyszły sezon będzie dla niego piątym rokiem gry w żółto-zielonych barwach. Swoją karierę w Zawierciu rozpoczął od pierwszego, inauguracyjnego sezonu w I lidze Aluronu Virtu.

Do tej pory tegoroczny beniaminek przedłużył kontrakty z atakującym Grzegorzem Boćkiem i libero Taichiro Kogą. Z zespołem pożegnali się z kolei trener Emanuele Zanini oraz rozgrywający Grzegorz Pająk. W ich miejsce do Zawiercia przyjdą Mark Lebedew i Michal Masny.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

 

źródło: aluronvirtu.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved