Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Sternik zostaje w Gwardii Wrocław

Łukasz Sternik zostaje w Gwardii Wrocław

fot. KS Gwardia Wrocław

Nikt nie jest w klubie dłużej od niego – bez jakichkolwiek przerw na zmianę barw. Łukasz Sternik piąty sezon z rzędu będzie reprezentował Gwardię Wrocław. W sezonie 2019/2020 Sternik razem z Jakubem Nowosielskim ponownie stworzą duet na rozegraniu we wrocławskim zespole.

Łukasz Sternik jest wychowankiem Herkulesa Ełk. Kilka lat mierzący 198 cm wzrostu rozgrywający spędził też w młodzieżowych grupach Norwida Częstochowa. Od 2015 roku mieszka jednak we Wrocławiu, reprezentując barwy Gwardii. We Wrocławiu Sternik czuje się jak ryba w wodzie i trudno nie oprzeć się wrażeniu, że na Dolnym Śląsku odnalazł swoje miejsce. – Przywiązałem się do Wrocławia, przyznaję. Nieprzypadkowo spędzę tu kolejny sezon, jak ostatnio liczyłem, to już piąty w Gwardii. Mam we Wrocławiu narzeczoną, mam przyjaciół, dobrze mi się żyje na Dolnym Śląsku. Pozytywnie zapatruje się na „Projekt Gwardia”. Liczymy, że to pójdzie w dobrą stronę, bo pomysł wygląda ciekawie. Mam nadzieję, że za dwa lata, również dzięki mnie, awansujemy do PlusLigi – mówi Sternik.Rozgrywający Gwardii zwłaszcza na drugoligowych parkietach stanowił o sile drużyny. Choć w pierwszym sezonie był jeszcze rezerwowym – przy swoim imienniku – Łukasz Wrońskim, to w kolejnych latach, kreował grę wrocławskiego klubu. Z pewnością mocnymi atutami Sternika jest zagrywka oraz blok, co dodatkowo pozwala na zmiany zadaniowe. W sezonie 2019/2020 Sternik sprawdzał się jednak również w większym wymiarze czasowym, zaliczając niezłe występy chociażby przeciwko… Norwidowi, w fazie zasadniczej.

Siatkarze, którzy zaufali „Projektowi Gwardia” i będą reprezentować barwy wrocławskiej ekipy w sezonie 2019/2020, symbolicznie, będą przedstawiani na terenie legendarnej, Krupniczej. Klub nawiązuje tym samym do swoich orzeni, pamiętając o wieloletniej tradycji mocnej, męskiej siatkówki w sercu Wrocławia. Taki jest też cel „Projektu Gwardia” w perspektywie dwóch najbliższych lat oraz sezonów. Powrót wrocławskiej siatkówki do PlusLigi.

– Większość z zespołu, jaki będzie w Gwardii w nowym sezonie znam. Z niektórymi może osobiście jeszcze nie było okazji się poznać, ale sądzę, że będzie to solidna drużyna, jak na pierwszoligowe realia. Na pewno napsujemy trochę krwi rywalom – dodaje rozgrywający Gwardii.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

 

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved