Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Rudzewicz na kolejny sezon w Ślepsku

Łukasz Rudzewicz na kolejny sezon w Ślepsku

fot. Ślepsk Suwałki

Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki, przedłużył kontrakt z klubem i rozpocznie tym samym rekordowy, 17. sezon w biało-niebieskich barwach. – Te 16 lat w Ślepsku minęło jak jeden dzień. Wszystkie etapy i wszystkie ligi przeszedłem razem z tą drużyną i jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się w niej dotrwać aż do tego momentu. Liczę na jeszcze większą liczbę rozegranych meczów i lepszą grę – przyznaje zawodnik.

35-letni zawodnik jest jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z zespołem wszystkie szczeble rozgrywkowe. W ubiegłym roku (2019) Łukasz Rudzewicz sięgnął po mistrzostwo I ligi i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi. Nie rozegrał jednak pełnego sezonu z uwagi na kontuzję, która wykluczyła go z gry na dłuższy czas. W pierwszej części sezonu 2018/2019 był jednak niezwykle ważnym ogniwem biało-niebieskich. Długo rywalizował z Adrianem Hunkiem, środkowym Olimpii Sulęcin, o ligowy prymat w kategorii najlepiej blokujących. Ostatecznie zakończył rozgrywki z dorobkiem 142 punktów (w tym 87 atakiem, 49 blokiem i 6 asów serwisowych).W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala. Rudzewicz doskonale spisywał się nie tylko w roli boiskowego jokera, niejednokrotnie pomagając kolegom z drużyny w odmienianiu losów poszczególnych spotkań, ale pojawiał się również w wyjściowej szóstce. – Poprzedni sezon oceniam bardzo dobrze, mieliśmy zupełnie inne założenia, jeśli chodzi o wynik, zupełnie inne oczekiwania co do ilości kibiców na trybunach. Wszystko nas zaskoczyło, a może nawet przerosło, bo hala nie pomieściła wszystkich, którzy chcieli nam kibicować, a my nie walczyliśmy o utrzymanie, tylko o najlepszą ósemkę – mówi zawodnik.

Te 16 lat w Ślepsku minęło jak jeden dzień. Wszystkie etapy i wszystkie ligi przeszedłem razem z tą drużyną i jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się w niej dotrwać aż do tego momentu. Czuję się tu bardzo dobrze, tutaj mam swój dom, rodzinę, przyjaciół. Świetnie mi się współpracuje z klubem. Liczę na jeszcze większą liczbę rozegranych meczów i lepszą grę. Mam nadzieję, że pokażę trenerowi na treningach, że zasługuję na to, by dostać jeszcze więcej szans i że je wykorzystam – kończy Rudzewicz.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved