Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Perłowski: Profesjonalnie grał już nie będę

Łukasz Perłowski: Profesjonalnie grał już nie będę

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Sportowcowi ciężko jest powiedzieć definitywnie stop. Zdrowie dopisuje, czuję się dobrze, pracowałem sporo indywidualnie, ale chyba profesjonalnie grał już nie będę. Siatkówka to całe moje życie, jestem związany z nią przez 24 lata, nie da się łatwo powiedzieć, stop, do widzenia. Moja kariera w Rzeszowie jest definitywnie zakończona, ale to nie koniec z siatkówką – podkreślił Łukasz Perłowski, który przez lata związany był z Asseco Resovią. 

Dość niespodziewanie po sezonie 2018/2019 Łukasz Perłowski postanowił zakończyć siatkarską karierę. 35-letni zawodnik po nieudanym sezonie dla Asseco Resovii na skutek pewnych nieporozumień postanowił zawiesić buty na kołku. – Jest to trochę nieoczekiwana decyzja. Skąd się wzięła? Otóż – najpierw od trenera Gheorghe Cretu, a kiedy okazało się, że klub nie przedłuży z nim kontraktu na kolejny sezon i że zastąpi go trener Piotr Gruszka, to od niego także otrzymałem ofertę pracy w sztabie szkoleniowym. Niestety, zupełnie dla mnie nieoczekiwanie, okazało się, że sprawa jest nieaktualna. Przyznam, że byłem zaskoczony. Postanowiłem, że nie wyjadę z Rzeszowa i zakończę karierę. Zresztą, było już trochę za późno na szukanie nowego klubu – powiedział Łukasz Perłowski. Przez prawie całe swoje siatkarskie życie związany był z Asseco Resovią, w której grał od 2002 roku, a jedynie w sezonie 2016/2017 w ramach wypożyczenia bronił barw Espadonu Szczecin. – Trenerzy zespołu – Andrzej Kowal, który w 2002 roku ściągnął mnie do Resovii z Wisłoka – i Jan Such stawiali na młodych zawodników. Mecze i sety rozpoczynali doświadczeni zawodnicy, ale kiedy nasza drużyna miała przewagę, na boisko wchodzili młodzi zawodnicy, jak ja. Potem grałem już od początku. Nie było więc sensu zmieniać klubu. Poza tym studiowałem na Politechnice i chciałem skończyć studia. No i zespół w lidze spisywał się coraz lepiej, robił postępy, klub umacniał się pod względem organizacyjnym. Pojawiały się oferty z lepszych klubów, ale albo miałem ważny kontrakt z Resovią, albo klub chciał, bym był w nim ważną postacią. Nie chciałem się ruszać gdzie indziej – podkreślił Perłowski, który wraz z Resovią pokonywał kolejne szczeble siatkarskiej drabinki, dochodząc aż do mistrzostwa Polski. – Miałem przyjemność, być w zespole, kiedy po okresie zastoju siatkówka w Resovii znów startowała na salony oraz kiedy szczebel po szczeblu wspinał się do góry aż do mistrzostwa. Na początku tej drogi były brązowe medale, potem srebrny, ale ten pierwszy złoty, to było coś niesamowitego – dodał były już środkowy ekipy z Podkarpacia.

Łukasz Perłowski był powoływany przez kilku selekcjonerów do reprezentacji, ale z orzełkiem na piersi nie zagrał zbyt wielu meczów. – Moja przygoda z reprezentacją nie była jakaś obfita w mecze, ale jestem dumny, że cztery razy byłem powoływany do niej. Można tylko gdybać, czy gdyby nie kontuzje, wystąpiłbym w kilku spotkaniach więcej – zaznaczył siatkarz, który znany był z trudnej zagrywki typu float. – Jak się patrzy z boku wydaje się, że jest to łatwa zagrywka, piłka nie szybuje z dużą prędkością, ale jest to zagrywka nieprzewidywalna, bo w każdym momencie piłka może zmienić kierunek. Trenerzy często wykorzystywali tego mojego floata – dodał.

Wprawdzie 35-latek zakończył profesjonalną karierę, ale nie oznacza to, że definitywnie rozstaje się z siatkówką. – Sportowcowi ciężko jest powiedzieć definitywnie stop. Zdrowie dopisuje, czuję się dobrze, pracowałem sporo indywidualnie, ale chyba profesjonalnie grał już nie będę. Raczej wieczorem, dla przyjemności. Siatkówka to całe moje życie, jestem związany z nią przez 24 lata, nie da się łatwo powiedzieć, stop, do widzenia. Moja kariera w Rzeszowie jest definitywnie zakończona, ale to nie koniec z siatkówką – podkreślił Łukasz Perłowski, który nie ukrywa, że będzie mu brakowało siatkówki. – Sportowej rodziny będzie mi brakować. Będę musiał nauczyć się pozasiatkarskiego życia – zakończył.

źródło: inf. własna, nowiny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved