Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Perłowski: Mamy coś do wygrania

Łukasz Perłowski: Mamy coś do wygrania

fot. Joanna Skólimowska

– Brakuje tylko zwycięstwa w Europie, w europejskich pucharach oraz zdobycia Pucharu Polski. Jest więc o co walczyć, bo mamy coś do wygrania – mówi przed sezonem PlusLigi środkowy Asseco Resovii Rzeszów, Łukasz Perłowski.

Kibice nie mogą się już doczekać…

Łukasz Perłowski:Muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Zaczęliśmy dość późno, trenerzy potrzebują jeszcze trochę czasu, aby przygotować nas do gry. Rozegraliśmy trzy spotkania, w ten weekend zagramy w Warszawie, w Memoriale Ambroziaka. Potem będzie prezentacja. A potem – jak się zacznie, to się zacznie. Na całego. Będzie tylko siatkówka.Na środku masz trzech rywali…

Co roku jest ostra rywalizacja na tej pozycji. Jest potrzebna, bo nawet na treningu wyzwala więcej sił. Nawet w słabszym momencie człowiek potrafi się bardziej zmotywować. Myślę, że odbywać się będzie to z pożytkiem dla zespołu. Sezon jest długi, wyczerpujący, dwóch zawodników nie jest w stanie rozegrać wszystkich meczów, muszą być rotacje, jedni muszą grać, drudzy odpoczywać. Nasz zespół od kilku już lat funkcjonuje na takiej zasadzie. Tak będzie i w tym sezonie.

Z Resovią zdobyłeś bardzo dużo…

Gram w rzeszowskiej drużynie od 2002 roku, czyli ten będzie czternastym. Przyszedłem, jak zespół grał w II lidze, potem była I B i w 2004 roku awansowaliśmy do ekstraklasy. Brakuje tylko zwycięstwa w Europie, w europejskich pucharach oraz zdobycia Pucharu Polski. Jest więc o co walczyć, bo mamy coś do wygrania. Postaramy się w tym sezonie wypaść równie dobrze, jak i w ubiegłym.

W poprzednich sezonach szachowałeś rywali zagrywką. Czym zaskoczysz w tym?

Jak będę miał możliwość gry, będę się starał grać jak najlepiej, aby pomóc zespołowi i udowodnić trenerowi, że słusznie daje mi zaufanie. Postaram się pokazać, że dobry ze mnie zawodnik.

Mało was na razie…

Mamy w drużynie wielu kadrowiczów, stąd jest nas niewielu, ale dajemy radę. Możemy ćwiczyć jakieś fragmenty. Lepiej gdyby była dwunastka, ale zawsze to jest coś…

Rozmawiał Marek Bluj – więcej w serwisy nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved