Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Łukasz Marciniak o przygotowania do sezonu zespołu KSZO

Łukasz Marciniak o przygotowania do sezonu zespołu KSZO

fot. SC Potsdam

– Przygotowania do sezonu rozpoczynamy 1 sierpnia w Ostrowcu. Oprócz zajęć w hali sportowej i siłowni MOSiRu, będziemy korzystać także z boisk do siatkówki plażowej Ośrodka Wypoczynkowego w Gutwinie. Na pewno kilkukrotnie pójdziemy też na basen – mówi trener KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Łukasz Marciniak. – Na cały lipiec zawodniczki dostały plan przygotowań w postaci siłowni i stabilizacji ogólnej – przyznaje.

Siatkarki KSZO poznały plan przygotowań do startu rozgrywek w 1 Lidze. Podopieczne trenera Łukasza Marciniaka, rozpoczęły indywidualne treningi już w lipcu. – Na cały lipiec zawodniczki dostały plan przygotowań w postaci siłowni i stabilizacji ogólnej. Poprosiłem dziewczyny, żeby wysyłały mi informacje, ile kilogramów podnoszą na siłowni. Uważam, że w tym okresie powinny czuć się komfortowo i robić wszystko w miarę swoich możliwości. Poprosiłem także o przesyłanie oceny wysiłku. Mówiąc w skrócie ocena 10 oznacza, że trzeba dzwonić po ambulans, a 1 oznacza, że nie uroniła nawet kropli potu. Te oceny pozwolą mi sprawdzić subiektywną intensywność wysiłku – powiedział szkoleniowiec.Po zakończeniu rozgrywek w Lidze Siatkówki Kobiet drużyna została gruntownie przebudowana. Większość zawodniczek w zespole jest nowych, dlatego będą potrzebować ogromnej ilości treningów, by jak najlepiej zgrać się ze sobą przed startem nowego sezonu. Przez kolejne trzy tygodnie siatkarki będą trenować w hali sportowej, siłowni, na piasku i basenie. – Przygotowania do sezonu rozpoczynamy 1 sierpnia w Ostrowcu. Oprócz zajęć w hali sportowej i siłowni MOSiRu, będziemy korzystać także z boisk do siatkówki plażowej Ośrodka Wypoczynkowego w Gutwinie. Na pewno kilkukrotnie pójdziemy też na basen – kontynuował trener, Łukasz Marciniak.

Cały sierpień i wrzesień, podobnie jak w poprzednich latach, będzie poświęcony treningom, spotkaniom kontrolnym i turniejom towarzyskim. – Pod koniec sierpnia planujemy dwa mecze kontrolne. Przeciwnik i formuła jeszcze nie są do końca znane. W pierwszy weekend września (7-8.09) wyjeżdżamy do Mielca, gdzie rozegramy turniej towarzyski ze Stalą Mielec, UKS Jedynką Tarnów, 7R Solną Wieliczką i Karpatami Krosno. W kolejny weekend (14-15.09) zorganizujemy turniej towarzyski we własnej hali. Na chwilę obecną wiemy, że do Ostrowca przyjedzie drużyna z Warszawy – Sparta Warszawa i ubiegłoroczny zwycięzca I ligi Joker Świecie. Dogadujemy się z jeszcze jednym lub dwoma zespołami. Na tydzień przed startem rozgrywek planujemy ostatnie spotkanie kontrolne, a po nim chciałbym dać dziewczynom chwilę czasu dla siebie, by mogły odpocząć, odświeżyć głowy, może nawet pojechać do domów i wrócić z naładowanymi bateriami – kończy Łukasz Marciniak. Na 28 września zaplanowano pierwsze spotkanie w rozgrywkach I ligi. Ostrowczanki zainaugurują rozgrywki u siebie meczem z SMS PZPS I Szczyrk.

źródło: kszosiatkówka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved